Flaş Kocaeli

Genç Kocaelililer Derneği’nde Sinem Uçan Dönemi

Genç Kocaelililer Derneği’nin 24. Olağan Genel Kurulunda tek aday olan Sinem Uçan, derneğin yeni başkanı seçildi

Bir önceki Dönem Başkanı Umut Ongül’ün yeniden aday olamadığı Genç Kocaelililer Derneği’nin 24. Olağan Genel Kurulu, derneğin İzmit sahilde bulunan kafesinde gerçekleştirildi. 300 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede tek aday olan Sinem Uçan, derneğin yeni başkanı oldu. Kongreye Büyükşehir Belediye Başkanı Yaşar Çakmak, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, DSP İI Başkanı Halim Dedeoğlu, DP il Başkanı Mustafa Nazlıgül, Deva Partisi il Başkanı Adem Koç, , AK Parti İzmit ilçe Başkanı Ali Güney, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Ali Korkmaz ve İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol katıldı. Kongrede 18 yönetim kurulu üyesi, 3 denetim, 3 disiplin kurulu üyesi seçildi.

 

‘ELİMİZİ TAŞIN ALTINA KOYACAĞIZ’

GKD’nin yeni Başkan Sinem Uçan kongrede yaptığı konuşmada, “1988 yılından beri şehrimizde Kocaeli gençliğinin birlik, beraberliğini sağlamak, kentin tabii kaynaklarının korunması, kültürel ve spor faaliyetlerinin geliştirilmesine katkı koyan derneğimizin bu dönemki hizmetleri için bayrağı taşımaya talip olduk. Doğup büyüdüğüm bu şehre Genç Kocaelililer Derneği vasıtası ile de hizmet edecek olmak benim için bir onurdur. İlimizin köklü sivil toplum örgütlerinden olan derneğimizin başarılarını daha yukarılara taşımak için ben ve ekibim tüm samimiyetimizle elimizi taşın altına koymak için hazırız. 12 ilçemiz ile birlikte hareket edip tüm Kocaeli'ye hitap eden projeler üreteceğiz” dedi.

 

‘BİZLER DE ETKİLENDİK’

Ülkemizin ve dünyanın zorlu bir süreçten geçtiğini hatırlatan Uçan, “Bu günlerde gönül isterdi ki salonları dolduracağımız, korkmadan yan yana gelebileceğimiz kongreler yapalım. Ancak bugün itibariyle dünyada yaklaşık 130 milyon, Türkiye'de yaklaşık 3,5 milyon vakanın görüldüğü, ülkemizde 30 Binin üzerinde insanımızı kaybettiğimiz bir salgınla karşı karşıyayız. Bu mücadelede başta sağlık çalışanları olmak üzere canla başla çalışan tüm emekçilere teşekkürü borç biliriz. Kuşkusuz pandemi ile başlayan yeni normallerimizden hepimiz çokça etkilendik. Özellikle esnafımız, büyüklerimiz ve tabi ki gençlerimiz olumsuz etkilendiler” ifadelerini kullandı.

 

‘SULARIMIZ TÜKENİYOR’

Sözlerini sürdüren Sinem Uçan, “Gençlerimizin bu süreçte gerek uzaktan eğitim, gerekse kısıtlamalardan dolayı zamanlarını evde geçirmeleri sebebiyle uzak kaldıkları doğayla buluşabilecekleri projeler üretmeyi hedefliyoruz. Salgın ve kısıtlamalar aslında bize sağlığımızın, doğamızın ve toprağımızın önemini bir kez daha hatırlattı. Dünyamızın sınırlı kaynakları, verimli topraklarımız, sularımız gün geçtikçe tükenmekte. Güzel günlere ulaşmak için üretmek zorundayız. Üretim tarım, sanayi, bilgi ve teknoloji alanında topyekun olmalıdır” şeklinde konuştu.

 

‘İYİ PROJELER YAPACAĞIZ’

Gençlerle farkındalık yaratacak eğitim, panel ve toplantılar düzenlemek, ilimizdeki diğer STK'lar ile iş birliği yaparak projeler üretmek istediklerini belirten Uçan, “Yine dikkat çekmek ve proje geliştirmek istediğimiz konulardan biri de deprem gerçeği. Biliyoruz ki deprem bölgesinde yaşıyoruz. Kocaelili gençler olarak deprem konusunda bilinçli olmak zorundayız. Bu konuda Afet İlk Yardım gönüllü ekipleri kurmak için proje başlatmak istiyoruz. AFAD ve Kızılay gibi kurumlarımız ile iş birliği yaparak mahallelerde, ilçelerde başlayıp daha sonra il genelinde ve hatta ulusal alanda sürdürülebilir bir proje haline getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99