Flaş Kocaeli

Başiskele’nin Yeni Kapalı Pazar Alanında Çalışmalar Başladı

Başiskele Belediyesi, vatandaşların daha güvenli ve düzenli bir ortamda pazar alışverişlerini yapabilmesi için kente yeni bir modern kapalı pazar yeri daha kazandırıyor.

Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, seçim beyannamesinde yer alan vaatlerini tek tek hayata geçirirken, mahallelerde sokak ve caddelerde kurulan semt pazarlarını, uygun ve merkezi noktalarda inşa edilecek modern kapalı semt pazarı alanlarına taşıyor.

 

Başkan Özlü’nün talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri, projelendirmesi tamamlananmodern kapalı semt pazarı için ilk kazmayı vurdular. Başiskele’nin nüfus olarak en kalabalık mahallerinden olan Yeşilyurt Mahallesi’nde yapılacak olan modern kapalı pazar alanı vatandaşların alışveriş ihtiyaçlarını güvenle yapabilmelerini sağlayacak.

 

Çalışmaları yakından takip eden Belediye Başkanı M. Yasin Özlü, modern kapalı pazar alanlarının seçim öncesi vaatlerinden biri olduğunu hatırlatarak bu vaadi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Özlü, “Sokak ve caddelerde kurulan pazarlar artık modern kentlere yakışmıyor. Daha güzel, daha düzenli bir ortamda, bir market havasındahemşehrilerimizin ve pazarcı esnaflarımızın yağmurdan ve çamurdanfazla etkilenmeden rahatlıkla alışverişlerini yapabilecekleri kentimize yakışırmodern kapalı pazar yerini Başiskelemiz’ekazandırıyoruz.İnşallah tamamlandığında halkımız ve esnafımız huzurla alışverişlerini yapabilecekler. İnsan odaklı çalışmalarımız ile halkımızın gönlüne dokunan, hemşehrilerimizeve ilçemize fayda sağlayan çalışmalarımız devam edecek.” dedi.

 

YAKLAŞIK 2 MİLYON 500 BİN TL

Özgün mimarisi ve çok amaçlı kullanım yapısı ile toplamda 5000 metrekare alanda inşa edilen modern kapalı pazar alanı, 2160 metrekare kapalı alan ile bölge sakinlerinin taleplerini büyük ölçüde karşılayacak. Yaklaşık maliyeti 2 milyon 500 bin TL olan pazar alanında ayrıca 70 araçlık otopark, idari bina, mescit ve WC’ler da yer alacak.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99