Flaş Kocaeli

Utanç Bildirisine İDEBİR Derneğinden Sert Eleştiri " 103 Yüzsüz "

Birileri huzur, istikrar,içerde ve dışarıda güven ortamı oluşturan ülkemizi karıştırmak için maşalarını uzatmış,köz karıştırır gibi ülke karıştırma düşüklüğüne düşmüştürler.

Türk Milletinin kutsalları vardır, Din, Vatan, Asker ve Ata gibi…Bu kutsallara, bu kutsallığın içinde var olanlar ve onu temsil edenlerin bile dil uzatmaya, onu zedelemeye ve bu vesile ile milletin içine zehirli ve süslü cümleler ile nifak sokmaya haddi ve hududu yoktur ve olamayacaktır.

 

Askeri üniforma bir şereftir ama onu üzerinden çıkarsa bile o ruhu asla terk etmemek ayrı bir şereftir. Askerimiz, dahili ve harici bedbahtlara sinyal veren değil ön kesen, duruşu ile onlara korku salan, dosta, düşmana güven veren olmalıdır ve olacaktır.

 

15 Temmuz’dan dem vurarak yeni 15 Temmuzları ima etmek hadsizliğine düşmek tabiri caiz ise aba altından sopa göstermektir.

 

Peygamber ocağı dediğimiz askeriyemizin milli hassasiyetleri, dini şuuru olan bireylerden olmasını hazmedemeyen bu belden düşük beyinlilerin bu bildirisi Montrö’nün boğazları işgal eden anlayışından daha tehlikeli ve vahimdir.

 

Dünyanın ticari yönden en hareketli olan boğazlarındaki denetim ve gelirini elinden gasp ve hile ile sıtmaya razı edenlerin uşaklığına koşan bu bildiriyi şiddet ve nefret ile kınıyoruz. Ayrıca inanç düşmanlığının vatan ve millet  düşmanlığına giden yolculuğu da ibret ve hayret ile izliyoruz.

 

103 eski amiral o üniformaya, oradan aldıkları maaşa, emir verdikleri ordulara ve onlara her daim destek olan ülkemin tüm unsurlarına yayınladıkları bu gece yarısı maşası ile ihanet etme yolunda adım atmışlardır.

 

Bu bildiri kendilerine bir fayda getirmese de milletimizi ve devletimizi Ortadoğu’nun bataklığına sürüklemek isteyenlere mal bulmuş mağribi gibi sevince boğduğu aşikardır.

 

Bu millet, kendini oluşturan tüm unsurları ile birlikte siyasete ve hayata bakışı farklı pencerelerden de olsa kapısını zorlayan herkese karşı yekvücut olmayı bilmiştir ve bilmeyenlere de bildirecektir.

 

Milletimizin tenkit etme, ikaz etme ve görüşünü belirtme hakkı elbette vardır. Fakat askeri mensuplarının gece yarısı, 103 eski Amiralin bir araya gelerek yaptıkları milletin bir ferdi olarak görüşlerini açıklamak değil, millete nifak sokmak ve suyun akışını değiştirmeye çalışmak ve darbe heveslilerine pervasız ve hayasızca umut olmaktır.

 

Uykusu kaçmış bu kaçkınların derhal ‘’yaptıklarımızı uyku sersemliğimize verin’’ diyerek Yüce Türk Milletinden, Devleti idare eden mekanizmalardan af dilemeye davet ediyoruz.

İNSANİ DEĞERLERİ BİRLEŞTİRME VE YÜKSELTME DERNEĞİ

BAŞKAN KENAN SEYREK

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99