Flaş Kocaeli

Eğitim Camiası Yasta, Cengiz Ürküt Vefat Etti

Başiskele Selim Yürekten Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Cengiz Ürküt kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Eğitim camiasını yasa boğan bir haber geldi.  Başiskele Selim Yürekten Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Cengiz Ürküt geçirdiği rahatsızlık nedeniyle vefat etti. Okulun sevilen yüzü Cengiz Baba lakabı ile tanınan Cengiz Ürküt'ün vefat haberi okulda mesai arkadaşları ve öğrencilerini yasa boğdu.
 
Cengiz Ürküt'ün  cenazesi  evinin önünden kaldırılarak öğle namazına müteakip  Turgut camiinde kılınacak namaz sonrası Bağçeşme ye defnedileceği bildirildi.
 
Okul müdür yardımcılarından Cengiz Ürküt'ün oda arkadaşı Mustafa Yiğit gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi;
 
Herkesin çok sevdiği işinde titiz, kimseyi kırmayan arkadaşımızdı, onun için çok üzgünüz, bazen kelimeler kifayetsiz kalıyor. onun işi gücü okuldu, herşey nizami ve düzenli olsun isterdi, bazen ben bile kızardım ona bu kadar kasma rahat ol hallolur her şey diye bana kızardı. Ona biz Cengiz demezdik Cengiz baba derdik, o bizim okulumuzun Cengiz babasıydı biz babamızı kaybettik, Söylemek istediğim çok şey var ama kelimeler boğazımda düğümleniyor dedi. 
 
 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Adnan Metin - 24 Mart 2021 12:46
Aynı mahallede büyüdük..İyi bir insandı.Allah Rahmet Eylesin mekanı cennet olsun inşaallah..

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99