Flaş Kocaeli

Başiskele’de Bahar Temizliği Seferberliği

Başiskele Belediyesi, havaların ısınmasıyla birlikte “Daha Temiz Başiskele” şiarıylailçe genelinde bahar temizliği için kolları sıvadı.

Doğal güzellikleri, temiz çevresi ve bol oksijenli temiz havasıyla Kocaeli’nin cazibe merkezi olan Başiskele bahara hazırlanıyor. Yeşilin her tonunun ön plana çıktığı bahar aylarında Başiskele'nin bu doğal güzelliklerini korumak, vatandaşların sağlığını korumak adına Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri temizlik çalışmalarına başladı.

 

YOLLAR VE KALDIRIMLAR YIKANDI

Başiskele halkına bahardadaha temiz ve bakımlı yaşam alanları sunmak için kolları sıvayan ekipler, bu kapsamda son olarak Atakent Mahallesi’nde başta yeşil alanlar olmak üzere cadde ve sokaklarda temizlik yaptılar. Koronavirüs salgınının da devam ettiği bu günlerde Koronavirüs risk haritasında ilçe olarak sarı olan rengini maviye çevirmek için yolları ve kaldırımları özel solüsyonlu tazyikli suyla yıkayan ekipler, toz ve çamurdan da yolları arındırdılar. Yağmur suyu kanallarını ve mazgalları da tek tek temizleyen ekipler her hangi bir su taşkınına karşı da önlemlerini aldı.

 

YABANİ OT TEMİZLİĞİ VE ÇİM BİÇME

Belediye ekipleri, park ve bahçeler başta olmak üzere yeşil alanlarda ve yol kenarlarında çıkan yabani otları da temizledi.  Yağışlar sonrası uzayan çimler de çim biçme makineleriyle biçilirken, mahallenin her bir metrekaresinde mıntıka temizliği büyük bir titizlikle yapıldı.

 

ÇÖP TAKSİLERLE SÜRATLİ İŞLER

Doğayı ve çevreyi korumak için temizlik işlerinin daha süratli ve pratik bir şekilde yapılmasını sağlayan Çöp Taksi araçlarının da kullanıldığı çalışmalarda çöpkonteynerlarınınkenarlarına konulan atıklar anında toplandı. 

 

VATANDAŞ MEMNUN KALDI

Daha temiz ve sağlıklı bir çevreye kavuşan mahalle sakinleri, Başiskele Belediye Başkanı M. Yasin Özlü ve ekibine ilçede yapılan güzel ve temiz işler dolayısıyla teşekkür ettiler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99