Flaş Kocaeli

MC DONALD'S KURALLARA UYMUYOR

Tüm dünyayı etkilediği gibi Ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs salgını, insanların yan yana bulunması gereken kapalı alanlarda ciddi bir sağlık tehdidi oluşturuyor. Bu kapalı alanların en başında ise lokanta ve cafeler geliyor.

Tüm dünyayı etkilediği gibi Ülkemizi de etkisi altına alan  Koronavirüs salgını, insanların yan yana bulunması gereken kapalı alanlarda ciddi bir sağlık tehdidi oluşturuyor. Bu kapalı alanların en başında ise lokanta ve cafeler geliyor.

 

Fakat bir kaç önlem alarak iş yerlerinde oluşabilecek virüs tehlikesini minimuma indirmek ve işyerlerinde sağlıklı çalışma koşullarını yaratmak mümkün. Bunların başında devletin koyduğu kurallar var .

 

Bu kuralların başında Maske,Mesafe ve hijyen geliyor, bu yüzden sağlık kurulunun tavsiyesi ile bazı kurallar getirildi. Bunların içinde restaurant ve Caferlere getirilen kurallar var. Bu tür iş yerlerine girerken, Hes kodu kontrolu zorunlu, mesafe ye uymak zorunlu , maske takmak zorunlu.

 

Bir çok iş yeri bu kurallara uyarken bazı işyerleri pek dikkate almıyor. Bunlardan biride Türkiye’de bir çok şubesi bulunan MC Donald’s .

 

McDonald's, günde dünya genelinde 69 milyon müşteriye hizmet veren, dünyanın en büyük fast-food restoran şirketi. 

 

Mc Donald İzmit şubesi geçtiğimiz gün pes dedirdecek bir şey yaptı, restauranta giren hiçbir müşterisine Hes kodu sormadı, dikkatsizlik sadece bununla da sınırlı değildi. Kasa görevlileri müşterilerini sıraya sokmak yerine yığılmalarına sebep oldu.

 

GÖT

 

Görevli personele neden HES kodu sorulmuyor diye sorduğumuzda  görevlinin dışarı çıktığını belirtti.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Hakan - 05 Mart 2021 11:48
Adamlar yerlere vs yapıştırmış etrafta gerekli materyaller var, siz kurumsal diye daha fazla ses getirir diye burayı seçmişsiniz. Çarşıda hes kodu kontrol eden başka yer varmı ben görmedim ya sız?

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99