Flaş Kocaeli

Avukat Havva Köse Uyardı; Maske Cezasını Valilik Kesebilir

Covid 19 vaka sayılarının son günlerde Türkiye genelinde artmasıyla il pandemi kurulları bölgesel olarak tedbirlerini artırdı.

Covid 19 vaka sayılarının son günlerde Türkiye genelinde artmasıyla il pandemi kurulları bölgesel olarak tedbirlerini artırdı.

 

Virüsten en büyük korunma yöntemlerinin başında gelen maske kullanımı da ülke genelinde zorunlu.

 

Aylar öncesinden alınan kararla maske takma zorunluluğu getirilmesi kararından sonra Türkiye’nin koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı. 

 

Emniyet müdürlükleri sokakta maskesiz dolaşan vatandaşlara ceza kesmeye başladı. İnsanlar kendi canlarından çok ceza yeme korkusu ile maskesiz gezmemeye başladı.

 

Fakat dün Kocaeli’nin tanınan isimlerinden eski Milletvekili Kemal Köse’nin kızı başarılı Avukat Havva Köse sosyal medya hesabından öyle bir bilgi paylaştı ki, bir çok insanın kafasında soru işaretleri oluştu.

 

Yargıtay 19. Ceza Dairesi başlıklı paylaşımda şunlar yer alıyor, Koronavirüsten dolayı sokakta maske takmanın zorunlu olduğu ülkemizde,  polisin maske takmayan vatandaşlara  ceza kesme yetkisi bulunmuyor dedi.Maske cezasını tutanağa göre sadece Valilik uygulayabiliyor, ayrıca maske cezası kesilebilmesi için uyarı levhası ve işaretlerin o mahallede olması gerekiyor dedi. Avukat Havva Köse’nin paylaşımına göre, bu karardan sonra maske cezası yiyen vatandaşların yargıya başvurulması halinde ödedikleri cezayı geri alabilecekler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99