Flaş Kocaeli

Başiskele’de Yakacak Odun Yardımı Devam Ediyor

Başiskele Belediyesi, her kış olduğu gibi bu kış aylarında da ilçe genelinde ağaçların budanmalarından elde edilen odunları dar gelirli, yardıma muhtaç ailelere yakacak olarak dağıtmaya devam ediyor.

Sosyal Belediyecilik ve Gönül Belediyeciliği anlayışıyla ilçedeki dar gelirli ailelerin her zaman imdadına yetişen Başiskele Belediyesi, soğuk kış günlerinde yardıma muhtaç vatandaşların hem hanelerini hem de gönüllerini ısıtıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yıl boyunca ilçe genelinde ağaçların yere sarkan, kuruyan, araç ve yaya trafiğini olumsuz etkileyen dalların budanması ve kuruyan ağaçların kesilmesiyle elde edilen odunlar belediyenin depolarında muhafaza edilirken, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ekiplerince tespit edilen yardıma muhtaç hanelere yakacak odun yardımı olarak dağıtılıyor.

Belediye ekiplerince küçük parçalara ayrılan odunlar çuvallanarak, kışın evlerini soba ile ısıtan ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürülüyor.

 

Başiskele’de yoğun kar yağışı sonrası vatandaşların mağdur olmaması için karla mücadele çalışmalarını da aralıksız sürdüren Başiskele Belediyesi, soğuk kış günlerinde bacası tütmeyen hiçbir evinkalmaması için halka gönülden hizmet ederek kış boyunca yakacak odun yardımına devam edecek.  

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99