Röportaj - BOŞNAK BÖREĞİN BÜYÜK BAŞARISI - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

BOŞNAK BÖREĞİN BÜYÜK BAŞARISI

1999 yılında Fikret Balkan tarafından kurulan Boşnak Börek, bugün 40 şubesi olan dev bir kuruluş haline geldi. Evde yapılan poğaça ve börekleri satarak bu günlere gelen Boşnak Börek, sektörünün lideri olmuş durumda

Hüseyin Öziri

Haber
Hüseyin Öziri

BİR SİNİ POĞAÇA

1999 yılında evde yapılan poğaça ve börekleri satarak sektöre giren Boşnak Börek, bugün dev bir marka haline geldi. Fikret Balkan, hazırladığı Poğaça ve Börekleri satarak bugünkü konumuna geldi. Boşnak Böreğin ürünleri o kadar lezzetliydi ki müşterileri Balkan ailesinin hazırladığı bu ürünleri çok beğendi.

 

İLK DÜKKAN

Fikret Balkan oğulları Samet Balkan ve Mert Balkan ile birlikte ilk iş yerlerini 1999 yılında Bekirdere Üçyol da açtı. Mütevazi bir iş yeriydi. Ancak bir o kadar da lezzetli ürünler satılıyordu. Bekirdere bölgesinde ün yapmaya başlayan Boşnak Börek, kısa sürede adını her yerde duyurmaya başardı.

 

BAYİLİK TALEPLERİ
Boşnak Börek’in namını duyan girişimciler şube açmak için birbiriyle yarışmaya başladı. Gelen teklifleri değerlendiren Balkan ailesi ilk şubesini 2000 yılında Değirmendere’ye verdi. Değirmendere’de açılan Boşnak Börek salonu o bölgede Boşnak lezzeti ve kalitesini tüketiciye sevdirdi.

 

İSTANBUL BAYİLİĞİ
Kısa sürede markalaşan Boşnak Börek, 2004 yılında ikinci şubesini İstanbul’a açtı. Boşnak Böreğin namı il sınırlarımızı açmış oldu. Bu gün Marmara bölgesinde 40’ın üzerinde bayisi olan Boşnak Börek sektöründe emin ve güvenilir adımlar atıyor. Kaliteden önün vermeyen Boşnak Börek, lezzeti ilke edinmiş durumda.

 

ÇEŞİTLERİ
Boşnak Börek, Su Böreği, Pita Börek, Ispanaklı Tepsi Böreği, Boşnak Mantı, Mayasız Ev Poğaçası, Sebzeli Poğaça, Biberli Poğaça, Patatesli, Peynhirli Poğaç a çeşitleri. Krovasan, Çörek, Çıtın Poğaça, Elmalı Kurabiye, Tarcınlı Kurabiye, Hindistan Cevizli Kurabiye, Çörekotlu Kurabiye, Fıstıklı Kurabiye, İncir Atom gibi geniş bir ürün yelpazesi olan Boşnak Börek her gecen gün yeni lezzetler arayışına devam ediyor.

 

MESAJLARI AÇIK VE NET

Boşnak Böreğin kurucuları ve işletmecileri olan Balkan ailesi kendilerini ve sektörü şöyle özetliyor, “Yemeğin sadece karın doyurmak olmadığını, sağlıklı, verimli ve işgücünü arttıran en önemli faktör olduğunu düşünmektedir. Kalite ve hijyen konusunda asla taviz vermeden, bol çeşit içeren ve damak tadına uygun ‘’Boşnak Börek Menülerle ‘’müşteri memnuniyetini ilke edinerek yola çıkan Ailemizin hedefi; yolumuzun üzerindeki herkesle buluşmak. Peynirli ve kıymalı su böreği; peynirli, ıspanaklı, kıymalı ve patatesli Boşnak Böreği; peynirli, kıymalı, patatesli, zeytinli ve sade mayasız poğaçaları, eşsiz lezzetteki ev baklavası ile hizmet veren Boşnak Börek ürettiği kaliteli ürünleri seri ve günlük olarak yurt çapında tüm bayilerine ulaştırmaktadır. Kadınlarımızın el emeği ile hijyenik koşullarda hazırladığı ürünlerimiz tüm müşterilerimizin beğeni ve takdirlerini kazanmaktadır. Boşnak Börek, yıllardır ürettiği çeşit çeşit ve evde yapılmış gibi doğal tadında böreklerle, böreği, bugüne kadar zihnimizde beliren “yufka ve iç” kavramlarından çok daha öteye taşımış; kahvaltılarda, öğle yemeklerinde, ikindi çaylarında sofraların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Her şubede her çeşidini, üstelik her saat taze ve sıcak bulabileceğiniz Boşnak’in börek ve poğaçalarını ister tüm şubelerinde bulunan salonda isterseniz paketleterek evinizde ya da iş yerinizde, taptaze, çıtır çıtır, afiyetle yiyebilirsiniz. Bugün toplam 22 şubesiyle Kocaeli, İstanbul’da lezzetli ve sağlıklı gıda hizmeti veren Boşnak Börekçi, yıllar içerisinde yeni şubelerle birlikte, imalat makinelerine de yatırım yaparak, yarattığı börek çeşitlerini üretecek makineleri de kendi bünyesinde tasarlamış ve ürettirmiştir. Türk Mutfağı’na kazandırılan börek çeşitleri içerisinde en çok ilgi gören “Boşnak Böreği” dır.

 

DAHA İLERİYE
Babaları tarafından kurulan Boşnak Böreği, yine babalarıyla birlikte yönetmeye devam eden Samet ve Mert Balkan,”Kalite yönetimi felsefesi ile Börek Sektöründe konumunu daha ileriye taşımak üretim kapasitesini de artırarak konumunu daha ileriye taşımak müşteri memnuniyetini en üst düzeyde karşılamak ve börek sektöründe öncü üreticiler arasında yer almayı vizyon edindik. Misyonumuz ürün ve servis hizmetinde müşterilerimizin talep ve beklentilerini karşılarken hijyen ve kalitenin sürekliliğini sağlamak ve geliştirmektir. Hedefimiz ürün ve sistem kalitesinde mükemmele ulaşmak için tedarikçilerimiz ve tüm elemanlarımızdan üstün performansı talep ederek vizyonumuza ulaşma yolunda çalışmaktır” diyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

tuba - 22 Ağustos 2015 23:54
yahu herekeye de şube açsanızaaaaa
Aydın Katmerli - 09 Nisan 2015 14:41
Gerçekten süper bir lezzet fakat kurabiyeleri pek tutulmadı bence, sadece poğaca ve börek işlerinde 1 numaralar. ondan sonra batı trakya daha sonra tarihi sarıyer börek.
Ali Meriç - 09 Nisan 2015 00:38
Sabah işe gitmeden uğradığımız ilk mekannn :)))))))) İzmitli olduklarını bilmiyoduk. Helal bee

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99