Flaş Kocaeli

Tokatlılar Derneği Diğer Derneklere Örnek Olmalı

Bu sene Ramazan ayında, yardım kolileri ve kumanyaları dağıtım konusunda en başarılı isim Turan Şahin oldu.

Kim ne derse desin gecesini gündüzüne katan biri Şahin, imkanları çerçevesinde elinden geleni yapan bir isim.

İlimizde bir çok dernek yöneticisi uykuya dalmışken, coronavirüsü bahane ederek dışarı çıkmazken Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin gece gündüz ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışıyor.

Turan Şahin 'in hızına yetişene aşk olsun.

Kim bir lokmasını bir ihtiyaç sahibiyle paylaşırsa ben inanıyorumki Allah ona iki katını verir"  açıklamasında bulunan Kocaeli Tokatlılar Derneği Başkanı Turan Şahin  Ramazan ayında İhtiyaç sahibi ailelere ulaşarak hazırladığı yüzlerce yardım kolilerini kendi aracıyla taşıyıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. 

Kocaeli Tokatlılar Dernek Bşk Turan Şahin Dünyada oldugu gibi Ülkemizde,de  yaşanan korana vürüsünden dolayı İhtiyaç sahibi olan darda ,zorda, sıkıntıda, yetim,öksüz  kimi duysa koşup destek sağlıyor .

Hizmet aşkıyla dolu güzellikleri insanlarla paylaşıp çoğaltan ,acılarada ortak olarak azaltan İnsan sevgisini hep dilinden düşürmeyen bir başkan .

Şahinle yaptığımız kısa konuşmada " bu süreçte  Şahsen kendim Turan Şahin olarak 205 haneye ulaşarak desteklerimi ulaştırdı".

Ayrıca Kocaeli Tokatlılar Derneği Olarak ta isimlerini aldığımız  kırk  haneye ulaşarak kumanyalarımızı dağıtmaya devam ediyoruz dedi.

Kim bir lokmasını bir ihtiyaç sahibiyle paylaşırsa ben inanıyorumki Allah ona iki katını verir dedi.

Tokatlılar derneğinin diğer hemşehr  derneklerine örnek olmasını diliyoruz. Dernekcilik yapacak kişiler, bulundukları konumun hakkını vermeli, sadece gazetelerde isimleri çıksın diye dernekçilik yapılmaz.

Ben bizzat şahit oldum, ihtiyaç sahibi yaşlı bir teyzenin adresini attım Turan Şahin'e, o akşam yardım kolisi ulaşmış yaşlı teyzeye Allah razı olsun, Allah Kabul etsin Turan başkan, hakkın ödenmez..

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Cesurkurtgöz - 14 Mayıs 2020 10:27
Canı gönülden tebrik ederim değerli başkanım
Namık Kemal ÇALIŞKAN - 14 Mayıs 2020 00:40
Saygıdeğer Turan Bey, Değerli Başkanım; çok önemli ve anlamlı bulduğum faaliyetleriniz için şükran ve takdir duygularımı ifade eder; yarın gündüzün sizi telefonla arayacağımı bildirir; selam, saygı ve sevgilerimi sunarım.
murat ay - 13 Mayıs 2020 22:57
turan beyi aradim yasli ve isi olmayan bir hasan huseyin klavuz abi varidi durumunu arz ettim hemen gereken erzak ve yardimini yapmis allah razi olsun turan bey gibi ornek insanlari gormek herdaim isteriz hemde millet vekili olacak kisidir milletinin herdaim yaninda olacagina sonsuz inancim var turan beyin insallah onumuzdeki secimde bir siyasi partiden millet vekili adayi gostermelerini temenni ediyorum gosterildigi zaman kocali halki kaanacagindan eminim allah saglik sivat versin bahti acik olsun
Turan Şahin - 13 Mayıs 2020 02:28
TEŞEKÜRLER FLAS KOCAELİ. COM

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99