Flaş Kocaeli

Başkan Hürriyet Halk Market Çalışmalarına Hız Verdi

Üretim odaklı belediyecilik perspektifiyle İzmit’te yeni bir dönem başlatan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Halk Market çalışmaları kapsamında Ziraat Odaları, üretici birlikleri ve STK temsilcileriyle bir araya geldi

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, salgınla mücadeleyi tüm hızıyla sürdürürken seçim öncesi verdiği sözleri de yerine getirmeye devam ediyor. Özellikle üretime yönelik çalışmalara büyük önem veren Başkan Hürriyet, üreticiyle tüketiciyi ilk elden buluşturacak olan Halk Market projesine hız verdi. Bu kapsamda Başkan Hürriyet, Ziraat Odaları, üretici birlikleri ve ilgili STK temsilcileriyle bir araya geldi.

 

HALK MARKET İÇİN BİRLİK OLDULAR

İzmit Belediyesi Makam Toplantı Salonundaki Halk Market buluşmasına, İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Sibel Solakoğlu, Destek Hizmetleri Müdürü Şevket Verit, Mali Hizmetler Müdürü Seyhan Özcan, Bekaş yönetiminden Rakıf Yel, Kaan Dilmen, Bülent Afacan, İzmit Ziraat Odası Başkanı Yusuf Karaaslan, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özgür Yılmaz, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Cemil Gülfen ve Ziraat Mühendisi Pınar Atabay katıldı. 

 

BELEDİYE VE ÜRETİCİ EL ELE

Toplantıda üreticilerin projeye dair düşünce ve önerilerini dinleyen Başkan Hürriyet, projenin İzmit Belediyesi ile üreticiler, STK’lar ve Odaların ortak projesi olduğunu söyledi. Projeyle önceliklerinin üreticiyi desteklemek olduğunu belirten Başkan Hürriyet, “Üreticiyi desteklemenin yanında, aracılar olmadan, üreticiden direkt tüketiciye doğal ürünleri ulaştırarak, tüketiciye de doğal ürünleri, daha uygun fiyatlarda sağlamayı hedefliyoruz” dedi.

 

YAKIN ZAMANDA HAYATA GEÇİRİLECEK

Üreticiyle tüketici arasında bir bakıma köprü vazifesi görmek istediklerini belirten Başkan Hürriyet, “Halk Market projesini yakın zamanda hayata geçireceğiz. Daha önce tuttuğumuz yerlerle ilgili de hazırlık çalışmalarımızı hızlandırıyoruz. Halk Market çalışmasını STK’lar, Oda ve üretici birlikleriyle yakın zamanda hayata geçireceğiz. İzmit’te üretim ve dayanışmayı hakim kılacak çalışmalarla bu kenti hep birlikte büyüteceğiz” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Mehmet Çolakoğlu - 08 Mayıs 2020 15:01
Düşünce doğru yol haritası 12 ay süreli olmalı yönetim oluşturmalı yönetimin kararını beledidiye BŞK onaylamalı ihtiyaç olura yanınızdayım

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99