Flaş Kocaeli

İzmit Belediyesinden İş Kaybına Uğrayan Terzi Ve Dikiş Bilen Kadınlara Destek

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Dikimevinin salgında ekonomik olarak olumsuz etkilenen terzilere ve bütçelerine katkıda bulunmak isteyen dikiş dikmeyi bilen kadınlara kapılarını açtığını duyurdu

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Koronavirüs salgını nedeniyle mağduriyet yaşayanlara destek vermek amacıyla yeni projeleri hayata geçirmeyi sürdürüyor. Başkan Hürriyet, salgın sürecinde gönüllü kadınlarla maske üretiminde kendini ispat eden, sağlık çalışanları ve kentin maske ihtiyacını karşılamakta önemli adımlar atan İzmit Belediyesi Dikimevi, şimdi de işini kaybeden ya da işleri azalan terzilere, dikiş dikmeyi bilen kadınlara ev bütçelerine katkıda bulunmak için kapılarını açtığını duyurdu.

 

DİKİMEVİ İLE EV BÜTÇELERİNE VE KENT EKONOMİSİNE KATKI

Salgın sürecinde kullanımı zorunlu hale gelmesi ile bulunması zorlaşan maske ihtiyacını büyük ölçüde karşılayan İzmit Belediyesi Dikimevi, bu kez işleri bozulan terzilere ve dikiş dikmeyi bilen kadınlara hem ev bütçelerinize hem kent ekonomisine katkıda bulunma imkanı sunuyor. İzmit Belediyesi Dikimevinde oluşturulan atölye üretimi sayesinde aynı zamanda salgından ekonomik olarak olumsuz etkilenen dikiş dikmeyi bilen kadınların ve terzilerin bütçesine destek sağlanması hedefleniyor.

 

İŞLERİ BOZULAN TERZİLER VE DİKİŞ DİKMEYİ BİLEN KADINLAR

Konu ilgili açıklamada bulunan Başkan Hürriyet, "Gerek el emeği, gerekse makineli seri maske üretimiyle tüm sağlık kuruluşlarına ve çalışanlarına var gücüyle sağlık kitleri ulaştıran, esnaflarımıza tek tek dağıttığımız maskeleri üreten ve bu zor süreçte halkımızın maske ihtiyacını karşılayan İzmit Belediyesi Dikimevi artık kent üretimine ve ekonomisine katkı sağlayacak. Dikimevimizde bu kez işleri bozulan terzilerimize ve dikiş dikmeyi bilen kadınlarımıza ev bütçelerinize katkıda bulunma imkanı sunuyoruz” diye konuştu.

 

TEKSTİL ÜRÜNLERİ ÜRETİLECEK

İzmit Belediyesi Dikimevinin artık sadece gönüllü olarak çalışmayacağını ifade eden Başkan Hürriyet, “Hem maske üreteceğiz hem de salgından dolayı işini kaybeden ya da dükkanını kapatmak zorunda kalan terzi esnafımıza, ev bütçesine katkı sunmak isteyen kadınlarımıza destek olacağız. Ayrıca bu projemiz sadece salgın döneminde değil, Koronavirüs sonrasında dikimevimizde üreteceğimiz tekstil ürünlerini de kapsayacak" dedi.

 

‘BEN DE VARIM’ DİYORSANIZ

İzmit Belediyesi Dikimevinde çalışmak, bütçelerine katkıda bulunmak isteyen terziler ve ev ekonomilerine destek olmak isteyen dikiş dikmeyi bilen kadınlar 05321664141 numaralı Whatsapp Destek Hattına veya 3180000 numaralı Çağrı Merkezine kayıtlarını bırakabilecek.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Meryem - 07 Mayıs 2020 16:22
Cok guzel bir faliyt

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99