İZGAZ 10 bin çocuğu tiyatroyla buluşturuyor; - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

İZGAZ 10 bin çocuğu tiyatroyla buluşturuyor;

İZGAZ GDF SUEZ ve İzmit Sanat Merkezi'nin birlikte gerçekleştirdikleri, İzmit Sanat Tiyatrosu oyuncularının rol aldığı ''Meyve Bahçesi Bizim Olacak'' adlı çocuk oyunu bu yıl 15 ayrı organizasyonla Kocaelili çocuklarla buluşuyor.

6 yıldır ilköğretim çağındaki çocukların tiyatroyla buluşmasına destek olan İZGAZ GDF SUEZ, bu yıl da yine İzmit Sanat Merkezi ile işbirliği yaparak çocuklar için harika bir oyun hazırladı. Geçen 5 yıllık sürede 30 bin çocuğa tiyatroyla ulaşan İZGAZ, yeni dönemde İzmit Sanat Tiyatrosu oyuncularının rol aldığı Meyve Bahçesi Bizim Olacak adlı çocuk oyununu, miniklere ücretsiz sunacak. İzmit Sanat Merkezi Kurucusu Nurhan Deniz Dolgun ve Genel sanat yönetmeni Ragıp Savaş’ın öncülüğünde, HarunÖzer'in yazdığı, Fatih Sevdi'nin sahnelediği “Meyve Bahçesi Bizim Olacak” isimli oyunun galası yapıldı.

 

HEDEF: 10 BİN ÇOCUK

Gerek hikayesi, gerek oyuncuların harika performansları, gerekse renkli dekorları ve kostümleri ile çocukların büyük beğenisini toplayan oyun, ilk gösteriminde miniklerden tam not aldı. İZGAZ Genel Müdürü Gilles Guegan ve Tiyatro Sanatçısı Ragıp Savaş oyunun galasında bir araya gelerekİZGAZ Çocuk Tiyatrosu Projesini birlikte 5 yıldır başarıyla yürüttüklerini ifade etti. İZGAZ Genel Müdürü Gilles Guegan yaptığı konuşmada şunları kaydetti; “6 yıl önce, İzmit Sanat Merkezi işbirliği ile bu kentin çocukları için çok anlamlı bir proje başlattık. Geçmiş yıllarda sahnelenen “Miyavlara Cıss” ve “Küçük Kahramanlar” oyunlarının ardından bu yıl yoğun ilgi üzerine tekrar 'Meyve Bahçesi Bizim Olacak' isimli oyun ile projemize devam ediyoruz. “ Meyve Bahçeleri Bizim Olacak” isimli oyunumuz bu yıl Kocaeli’de 10,000 çocukla bir kez daha buluşuyor.

 

‘SEKTÖRÜMÜZÜN LİDER

KURULUŞLARINDAN BİRİYİZ’

İZGAZ olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin sosyal gelişimi merkeze alan pek çok başarılı projeye imza attık. Bunların arasında İZGAZ Çocuk Tiyatrosu gerek ulaştığı kitle, gerekse sanat yoluyla vermekte olduğu anlamlı mesajlar ile çok özel bir yere sahip. İZGAZ olarak kentimize kesintisiz ve güvenli gaz sağlamanın ve Türkiye’nin lokomotifi olan Kocaeli sanayisine hizmet vermenin yanında, sosyal projelerimiz ile de sektörümüzün lider kuruluşlarından biriyiz.

 

BELEDİYELERE TEŞEKKÜR

Bu projenin diğer önemli bir tarafı ise çocukları doğal gazın güvenli kullanımı konusunda eğitiyor olmamız. İZGAZ tarafından hazırlanmış olan ve acil durumlarda ne yapmaları gerektiğini anlatan bir çizgi film her oyundanönce çocuklara gösteriliyor. Okul yönetimlerinden ve öğretmenlerden her yıl çok olumlu geri dönüşler almaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz. İZGAZ sunduğu hizmetin yüksek kalitesi ile kentin ve çevrenin; aynı zamanda sürdürülebilir sosyal sorumluluk projeleri ile de çocukların dostu bir kuruluştur. İzmit Sanat Merkezine 6 yıldır devam eden uzun soluklu işbirliğinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Ayrıca çocukların tiyatroya ulaşımına destek veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi ve Gölcük Belediyesi’ne de teşekkürlerimi sunarım.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99