Gangnam Otel Kocaeli’ye ayrı bir renk kattı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Gangnam Otel Kocaeli’ye ayrı bir renk kattı

Güney Koreli Hun Choul Park tarafından Yenişehir’de yapılan yatırım tamamlandı. Ortaya sıra dışı bir otel ve eğlence merkezi çıktı. Otelin en iddialı konsepti ise Karaoke salonları oldu

Hüseyin Öziri

Haber
Hüseyin Öziri

İzmit Yenişehir Mahallesi Araç Sokak Numara 31 adresinde yapımlı tamamlanan Gangnam otel pazartesi günü kapılarını açıyor. Otel genel müdürü Özkul Aydoğdu 9 yıl Seul’de yaşadığını ve o kültürün artık Kocaeli’de de yer alacağını belirtti. Pazartesi günü hizmete girecek olan otelde Karaoke ve sushi ön planda yer alacak” dedi. Kore’de emniyette görevliyken ayrılan ve Türkiye’ye yatırım yapmak için ilimize gelen Hun Choul Park daha önce pek çok ülkede çalışmalar yapmış ve en son Kocaali’de bu oteli açmaya karar vermiş. İzmit, Sakarya ve Gebze bölgesinde fizibilite çalışması yapıp sushi restoranı olmadığı gören Park, Kocaeli halkına bu hizmeti vermek için kollarını sıvadı. Uzun süren çalışmalar sonucunda Gangnam oteli kurdu. Otel 8 Mart Pazartesi günü yapılacak olan resmi törenle müşteri kabulüne başlayacak.

 

KARAOKE ODALARI

Otel 21 yataklı olarak dizayn edildi. Otel genel müdürü Özkul Aydoğdu, “Kareoke konseptimiz Türkiye’de uygulanmayan bir yöntem olacak. 2 kişilik 4 kişilik olmak üzere 25-30 kişi ağırlanabilecek kapasitede 7 ayrı odadan oluşuyor. Farkı ise karaoke cihazlarının özel kitaplarının olması. Bu müzik kitabından istenilen şarkıların kodlarının seçilip kumandadan akım sağlayıp animasyon ve kitabıyla beraber altyazılı olarak ekrandan takip edilebilmesidir. Diğer bir farkı ise şarkı bitiminde performans puanlaması yapılması bu puanlama sayesinde kişinin şarkı söylemede ne kadar başarılı olduğunu görebilmesi özgüven arttırması ve yeteneklerini fark edebilmesinde yardımcı olabilmesidir. Amacımız kimsenin kimseyi rahatsız etmeden aile ortamı içinde eğlenmesini sağlamak ve Kocaeli halkına güzel bir hizmet sunabilmektir” dedi. Yeni otel 3 konseptten oluşuyor otel hizmeti, karaoke bar ve restoran.

 

ÖZEL MENÜLER OLUŞACAK

Aydoğdu, “Bünyemizde iki tane Koreli aşçı iki tane Türk aşçı var Türk aşçılarımızdan biri 27 Japon restoranında çalışmış ve bu işin eğitimini almış biri. Diğer Türk aşçı ise 13 yıl Japon mutfağında çalışmış biri. Baş aşçımız Korelidir ve 30 yıl Japonya’da otellerde sushi eğitimi almıştır. Restoranımızda kullanılan balıklar günlük ve taze olarak kullanılacak. Kesinlikle dondurulmuş balık kullanılmayacak. Ve en önemlisi Türk halkının damak tadına uygun bir restoran olacak. Sadece sushi değil levrek kızartma hamsi tava gibi seçeneklerimizde olacaktır. Fiyat düzenlememizi otelimizin sahibiyle beraber İstanbul, İzmir, Ankara, Eskişehir gibi illerdeki sushi restoranlarından aldığımız menülerden faydalanarak oluşturduk. İzmit halkının gönül rahatlığıyla yemek yiyebileceği bir fiyat listesi hazırladık” dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99