Röportaj - Zehra Coşkun Salih “En az 8 Milletvekili çıkartırız” - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Zehra Coşkun Salih “En az 8 Milletvekili çıkartırız”

Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Zehra Coşkun Salih, “Ak Partiye olan güven her gecen gün artıyor. Milletvekili sayımızı 7’den 8’e çıkartacağımıza inanıyorum. 7 Haziran’da en az 8 milletvekillini Kocaeli’den TBMM’e göndereceğiz” dedi.

Haber

Ak Parti’den milletvekili aday adayı olan Körfez Ağız ve Diş Merkezi esik Başhekimi Zehra Coşkun Salih, Flaş Kocaeli’nin sorularını yanıtladı. Didem Öziri ile keyifli bir sohbetle neden siyasete girdiğini anlatan Zehra Coşkun Salih, Kocaeli’ye hizmet etmek için, Türkiye’ye hizmet etmek için aday olduğunu söyledi. Körfez’de geniş bir kesim tarafından tanınan ve sevilen Zehra Hanım, önümüzdeki günlerde yapılacak olan kamuoyu yoklamasından da ümitli.

 

Siyasete atılma fikri aklınıza nasıl yerleşti?
45 yıldır Kocaeli’de yaşıyorum 21 yıldır da diş hekimliği mesleğimi icra ediyorum. Kocaeli’nin sorunlarını biliyorum. İletişim kurduğum bir kitle var, ailem ve aile çevrem burada. Enerjimi birikimimi halktan aldığım güveni ve gücü meclise taşımak istedim. Enerjimi birikimimi mecliste çalışarak, daha faydalı bir birey olmak için böyle bir karar aldım.

 

Peki, neden Ak Parti’de siyaset yapmak istediniz?
Ak Parti kurulduğundan beri ülkemizdeki gelişmeleri yakinen takip ediyorum. Özellikle sağlık alanındaki gelişmeleri birebir içinde yaşıyorum. Çok güzel işlere imza atıldığını görüyorum. İnandığım güvendiğim, dünya görüşüme uygun bir parti olduğu için benim tercihim, kurulduğu dönemden beri Ak Parti oldu. Ak Parti ailesinin bir ferdi olmaktan da çok mutluyum.

 

Temayül yoklaması yapıldı ve şimdi sırada kamuoyu anketleri var. Buralardan nasıl bir sonuç bekliyorsunuz?
Her ikisinden de iyi bir sonuç bekliyorum. Temayülde şöyle; devlet memuru olduğum için, başhekimlikten istifa ederek siyasete atıldım. Başından beri desteklediğim bir partiydi. Körfez Teşkilatını iyi tanıyorum onlarda beni tanıyorlar. Diğer teşkilatları ziyaret ederek kendimi ifade etmeye çalıştım. Bütün teşkilatları ziyaret ettim. Gençlik ve kadın kollarını da… Onlarında bini anladıklarını tahmin ediyorum güzel dönüşler oldu. Olumlu döneceğini düşünüyorum. Kamuoyu yoklamasında da iyi bir sonuç alacağımı tahmin ediyorum.

 

Son derece önemli bir seçimin arifesindeyiz. Ak Parti 330’u hedefliyor, bu hedef tutturacak mı, ana yasayı değiştirebilecek çoğunluğu sağlayacak mı?
Ben bu seçimde bu çoğunluğun sağlana bileceğini düşünüyorum. İyi bir sonuç çıkacağını düşünüyorum. El ele verirsek, partimizin hedeflediği her noktaya rahatça ulaşa biliriz. Toplumun Ak Partiye olan güveni bu seçimde de tescillenecek ve 330 vekille daha güçlü bir Ak Parti çıkacak.

 

Siz nasıl bir vekil olacaksınız?
Ben çalışmayı seviyorum, aldığım görevleri alın terimin son damlasına kadar yerine getirmiş biriyim. Ülkemi toprağımı çok seviyorum. Ülkeme yararlı olacağımı düşünüyorum. Yıllardır insan odaklı bir iş yapıyorum ve insanlarımızı çok iyi tanıyorum. Kocaeli’de gözümü açtım ve Üniversite dışında tüm hayatım burada geçti. Bu anlamda üzerime düşen ne varsa yapmak için mecliste olmak istiyorum.

 

Zehra Coşkun Salih Kimdir?
1967 Yılında doğdum babamın işi nedeniyle Batman’da dünyaya geldim. Aslen Diyarbakır Erganiliyiz, ama 45 yıldır bu kentte yaşıyoruz. İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Mezunuyum. Aynı zamanda BEYKENT Üniversitesi Hastane ve Sağlık Kurumları Yönetimi Yüksek Lisansı yaptım. Halen kamu yönetimi 3. Sınıf öğrencisiyim. İleri derece de İngilizce biliyorum. Evliyim ve bir çocuğum var. Uzun yıllar Körfez’de görev yaptım. Körfez’de ilk resmi diş ünitesinin kuruluşunu ben yaptım ve binlerce hastaya hizmet getirmiş olduk. Körfez Devlet Hastanesi’nde başhekim yardımcılığı görevinde bulundum. Evde bakım hizmetleri müdürlüğü yaptım. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak Kalite standartları değerlendirmesinde bulundum. En son Körfez Ağız Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimliği görevinde bulundum ve Milletvekili aday adaylığım için bu görevimden istifa ettim. 6 Çocuklu bir ailenin 5. Çocuğuyum.

Son mesajınız?
Kim en hayırlı hizmeti verecekse onun meclise gitmesini diliyorum. Ben çalışır emek veririm sonrası takdir.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Ramazan gelturan - 28 Eylül 2016 11:31
Sana inanıyorum dilerim hayırlısı olsun

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99