TDED Kocaeli’de Medeniyet Okumaları başlıyor - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

TDED Kocaeli’de Medeniyet Okumaları başlıyor

Yazarlık Okulu’nun startının verildiği TDED Kocaeli Şubesi’nde Medeniyet Okumaları adıyla yeni bir etkinlik başlıyor

 

 

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi işbirliğinde düzenlenen etkinliklere her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Osmanlı Türkçesi ve Farsça gibi kursların yanı sıra Yazarlık Okulu’nun da startının verildiği TDED Kocaeli Şubesi’nde Medeniyet Okumaları adıyla yeni bir etkinlik başlıyor.

 

MEDENİYET KAVRAMI ÖNE ÇIKIYOR

Türkiye Cumhuriyeti 2023 hedefine doğru emin adımlarla ilerlerken Medeniyet kavramı son dönemlerde öne çıkmaya başladı. Bu kapsamda Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Kocaeli Şubesi de Medeniyet Okumaları başlığıyla önemli bir etkinliğin startını verecek.

 

7 MART CUMARTESİ BAŞLAYACAK

Kurulacak olan 4 ayrı okuma grubuyla başlanacak olan Medeniyet Okumaları 3 ay sürecek. 20 kişilik özel gruplarla gerçekleştirilecek olan Medeniyet Okumaları 7 Mart Cumartesi günü başlayacak ve her cumartesi 18.00-21.00 saatleri arasında yapılacak. Ücretsiz ve sertifikalı olan etkinlik kapsamında okunacak kitaplar hediye edilecek.

 

ALANINDA UZMAN İSİMLER ANALİZ EDECEK

Okumaların sonunda her bir grubun katılımıyla Prof. Dr. Bekir Karlığa,  Prof. Dr. Sadettin Ökten, Prof. Dr. İsmail Kara ve Av. Sibel Eraslan moderatörlüğünde ayrı ayrı kitap analizleri yapılacak.

 

BAŞVURULAR WWW.TDEDKOCAELİ.ORG.TR ADRESİNDEN

Medeniyet Okumaları’na başvuruda bulunmak isteyenler TDED Kocaeli Şubesi’nin www.tdedkocaeli.org.tr adresine girerek Kurs Başvurusu kısmından kayıt yaptırabilirler.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99