Valilikten yapılan son hava tahmin raporu - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Valilikten yapılan son hava tahmin raporu

18.02.2015
Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Antalya dışında bütün bölgelerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Marmara'nın doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Akdeniz ile Gaziantep, Kilis, Adıyaman ve Malatya çevrelerinde yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Orta ve Doğu Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege ve Batı Akdeniz’de kuzey yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.
19.02.2015
Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Antalya, çevreleri dışında bütün bölgelerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Orta ve Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Marmara’nın doğusu, Güneydoğu Anadolu ile Kütahya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar, Hatay çevrelerinde kuvvetli yağmur şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı ile Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (40-70 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.
20.02.2015
Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyıları dışında bütün bölgelerin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Doğu Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Adıyaman, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinde yoğun kar, şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz’de kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) eseceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.
21.02.2015
Ülkemizin kuzey ve doğu kesimlerinin çok bulutlu, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Kastamonu, Sinop, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle karla karışık yağmur ve kar, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı ilçelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.
22.02.2015
Ülkemizin batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara’nın batısı, Kıyı ve Güney Ege, Batı Akdeniz ile Manisa çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.
23.02.2015
Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güney ve batısı, Batı Karadeniz ile Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.
24.02.2015
Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun batısı, Güneydoğu Anadolu ile Erzurum, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Erzincan, Erzurum, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunun yüksek kesimlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.
HAVA SICAKLIĞI
Hafta sonuna kadar iç ve batı bölgelerde mevsim normalleri altında seyredecek olan hava sıcaklıklarının, hafta sonunda batı bölgelerden başlayarak ülke genelinde artacağı tahmin ediliyor.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99