Spor’un Kalbi Körfez’de Attı - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Spor’un Kalbi Körfez’de Attı

Körfez Belediyesi ve Körfez Kent Konseyi Gençlik Meclisinin ortaklaşa düzenlediği ‘Spor Paneli’ adlı program Tütünçiftlik Kültür Merkezinde düzenlendi.

Düzenlenen Spor Paneline ilgi en üst seviyedeydi. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Okutan, Belediye Başkan Yardımcıları, Körfez Kent Konseyi Başkanı İsa Taş, Belediye Meclis Üyeleri, Birim Müdürleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Birim Müdürleri ve çok sayıda Körfez’li düzenlenen Spor Paneline büyük ilgi gösterdi.


Topluma Ahlaklı ve Sağlıklı Sporcular Yetiştiriyoruz
Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı İsmail Baran, “Spor, bir toplumun temel yapı taşlarından biri olarak hem sağlıklı yaşamı hem de sosyalleşmeyi sağlayan önemli bir araçtır” dedi. Başkan Baran, “Bu yüzden bütün çağdaş toplumlar, günümüzde en kıymetli sermaye olan insan gücünü sağlıklı bir şekilde geliştirip ondan en yüksek verimi elde etmek için spordan yararlanır. Bizler de en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın topluma faydalı gençler olarak yetişmesi için oluşturduğumuz Körfez Belediyesi Futbol Okulumuz da iyi futbolcudan önce topluma ahlaklı ve sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız” dedi.


Usta Yazarlar Körfezliler İçin Tartıştı
Ülke çapında tanınmış spor yazarlarından Faik Çetiner’in moderatörlüğü’nde düzenlenen spor panelinde Eray Yavuk, Giray Bulak, Bülent Yavuz, Ömer Çavuşoğlu ve Sinan Vardar Körfezlilerle buluştu. Ülke sporunun konuşulduğu panelde belediyelerin amatör sporlara verdikleri desteklerden ve çalışmalardan bahsedildi. Körfez Belediyesinin açmış olduğu Körfez Futbol Okulundan övgü ile bahseden spor yazarları Belediye Başkanı İsmail Baran’a teşekkür ettiler. Ülke sporuna ve futboluna futbolcu yetiştirecek olan Körfez Futbol Okulu hakkında Başkan Baran programın başında çeşitli bilgiler verdi. “UEFA lisanslı hocalarımız çocuklarımızı geleceğin yıldızları haline getirecekler” dedi.


Merak Edilen Sorular Cevap Buldu
Ülke genelinde ki spor ve sporcu gerçeğinin konuşulduğu panelde futboldaki son dakika gelişmelerden de bahsedildi. Körfezli vatandaşlar alışılmış televizyon tartışmalarında ki konuları canlı bir şekilde ilgiyle izlediler. Körfezlilerin ilgiyle izlediği panelde izleyiciler spor yazarlarına çeşitli sorular sordu. Merak edilen her şeyi usta yazarlara aktaran Körfezliler sorularıyla eğlenceli anlar yaşattılar. Spor gündemini meşgul eden her konunun konuşulduğu panelde usta yazarlar Kocaelispor’dan da bahsederek Kocaelispor’un başarılarından bahsettiler.


Kocaeli Birlik Spor’u Yakın Zamanda Yukarılarda Göreceğiz
Kocaeli Birlik Spor’dan da bahseden usta yazarlar lig tablosundaki sıralamalarına göre Birlik spor’u değerlendirdiler. Yeni kurulan Birlik Spor’un başarılı bir grafik çizdiğini belirten usta yazarlar kısa sürede Kocaeli Birlik Spor’un eski zamanlarına döneceklerini belirttiler. Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran’ın amatör spora verdiği destekleri yakından takip ettiklerini ifade eden Sinan Vardar, “Başkanımızın spora ve sporcuya verdiği destekleri yakından takip ediyorum. Sadece Körfez’e değil Ülke sporuna yararlı işler çıkaran bir belediye başkanı var. Ülke genelindeki bütün belediye başkanları bu azimle çalıştığı zaman ortaya çok iyi tablolar çıkar” ifadelerini kullandı.


Programın sonları soru cevap şeklinde geçti. Körfezliler usta yorumculara çeşitli sorular yöneltti. Spora dair tüm merak edilenlerin cevap bulduğu Spor Panel’i soru cevap kısmından sonra son buldu. Körfezliler usta yazarları kendileriyle buluşturan Körfez Kent Konseyi yöneticilerine ve Körfez Belediyesine teşekkür ettiler.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99