Küçük yüreklerden büyük proje - Flaş Kocaeli Gazetesi
Flaş Kocaeli

Küçük yüreklerden büyük proje

Derince’de eğitim veren Dumlupınar İlkokulu’nun düzenlediği “Her hakkı(m) saklıdır” projesinin tanıtım toplantısı büyük beğeni topladı

Proje tanıtım ve paylaşım toplantısı

Geçtiğimiz yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen toplam kalite yönetiminde “Bir yanım, hep yarım” projesiyle “Yılın Kaliteli Ekibi” kategorisinde il üçüncüsü olarak önemli bir başarıya imza atan Dumlupınar İlkokulu, 2014-2015 eğitim-öğretim dönemi için hazırladığı projenin tanıtım toplantısını gerçekleştirdi. Şükrü Aracı İlk ve Ortaokulu Konferans Salonu'nda düzenlenen tanıtım toplantısına Garnizon Komutanı Şenol Şahin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Derince Belediyesi Meclis Üyesi Ali Kocatürk, okul aile birliği yöneticileri, kamu, kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, eğitim camiası ve veliler yoğun ilgi gösterdi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda ilk olarak okul müdürü M. Levent Yurtsever bir konuşma yaptı.

 

Geçtiğimiz yıl üçüncü olmuşlardı
Geçtiğimiz yıl parçalanmış aileler ve bu ailelerin çocuklarını yansıtan proje ile il üçüncüsü olduklarını belirten Yurtsever “Bu yılki projemizin içeriği çocuklarımızın hakları ile ilgili. Proje ekibimiz ve projede emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz bu sene il birinciliğine ulaşmak” dedi. Yurtsever’in konuşmasının ardından TKY Yılın Kaliteli Ekibi “Her hakkı(m) saklıdır” projesinin tanıtım sunumu yapıldı. Pandomim, kısa film gösterisi, masal anlatımı, oratoryo, çocuk haklarını anlatan oyunlar, piyes ve dans gösterilerinin de yer aldığı etkinlikte öğrenciler “Bir dünya bırakın” şarkısını da seslendirdi. Katılımcıların büyük bir beğeniyle takip ettiği ve uzun süre alkışladığı proje tanıtım toplantısı okul bahçesinde dilek feneri uçurulmasıyla sona erdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99