Okunma Sayısı: 2117

Vatan Sağ olsun…

24 Şubat 2016 tarihli yazısı

Bir sabah uyanırsın her zaman ki gibi eşinle çocuğunla annenle vedalaşıp akşam eve dönecekmiş gibi işine gidersin. Sonra bir kahpe kurşun, bir adresi şaşıran bomba gelirde bulur seni vurulursun, parçalanırsın olduğun yere serilir gövden. Film şeridi gibi hayatının akıp gittiği o saniyeleri bile hissedemezsin. Sen ebedi yolculuğa çıkmışsındır.

Ya geride kalanlar?

Bir ana evladına uyan der bir evlat anasına dayan der….
Gel de dayan !!!
Yüreği yanan analar, yetim kalan çocuklar, sevdası kahpe kurşunla yıkılan eşler. O feryatlarınız ki dağları deldi. Yürekleri parçaladı. Yer gök sizinle inledi, sizinle ağladı.

Fatma anam sen ki ne zorluklarla büyüttün evladını. Aç kaldın evladını doyurdun. Sen üşüdün evladını ısıttın. Okuttun… Vatana hayırlı evlat olsun istedin. Sonra bir gün gelip sana oğlun şehit oldu! Artık yok dediler. Dünyan karardı, ciğerin yandı!

Hangi yürek dayanırdı feryadına? Hangi tabip çare bulurdu evlat acına?
Morg kapılarında çaresiz bekledin. Yavrunu bir kez görmek için alnını son kez öpmek için. Kalabalık içinde çaresizdin. Sen evladını yüreğini kahpe bir kurşuna verdin.

Yetim kaldın Zeynep’im, yetim kaldın Ahmet’im, ciğerini yaktılar Fatma anam, sevdiğinden kopardılar Ayşe bacım…

Göklerden bir ses gelir…
Ağlama anam ağlama! Şehitler ölmez…
Bir yanım bayrak benim bir yanım vatan. Ağlama yârim ağlama şeref ağlamaz. Başın dik olsun oğlum, alnın ak olsun kızım bugün benim düğünüm var ruhum dalgalanır vatan üstünde.

Rahat uyu şehidim!
Sen ki canını verdin vatanımız bayrağımız için. Sen ki kanını akıttın bu topraklara. Sen ki bizim için kendini siper ettin. Sen ki kahpe kurşuna boyun eğmedin.
Emanetlerine siper olmakta bizim boynumuzun borcu, namusumuzun sözü olsun.
Son sözümüz VATAN SAĞOLSUN….

Terör bir insanlık suçudur… Terörün her türlüsünü şiddetle kınıyor ve tüm şehitlerimize Allahtan rahmet acılı ailelerine sabır diliyorum..

Hepimizin Başı Sağ olsun….

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99