Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 1525
Şemsettin Saral

%50 %50 +1

14 Şubat 2020 tarihli yazısı

Kocaeli C.H.P il başkanlığı seçimi 1 Mart’ta yapılacak. Şuana kadar kamuoyuna il başkanlığına aday olacağını resmen açıklayan sayın Harun YILDIZLI ve sayın Hikmet ERENKAYA aday olacağını açıklayan iki isim. İki isim daha var, benim görüşüm aday olduğunu açıklayan iki isim arasında seçimin çetin geçeceğine inananlardanım.

 

Sayın Yıldızlı genç, dinamik, heyecanlı ve partinin diğer aday gibi çeşitli kademelerinde görev yapmış bir kişi. Adaylık açıklamasında çok heyecanlı olduğu apaçık ortada, diğer aday sayın Erenkaya il binasına gelirken adeta başkan gibi gençlerin tezahüratı ile gelerek tecrübesini konuşturdu. Belli ki iyi hazırlanmış. Her iki aday açıklamalarında partililerin yoğun ilgi göstermeleri C.H.P adına geleceğe dönük olumlu sinyaller veriyor.

 

Gelelim seçimi kim kazanıra! Yine benim görüşüm seçim ortada! Görüştüğüm ilçe başkanları farklı düşüncede olduklarını beyan ediyorlar, ayrıca Kocaeli ikiye bölünmüş durumda. 12 ilçe başkanı seçime ne kadar müdahil olurlar, delegeleri ne kadar etkilerler bilemem. Ama bazı ilçe başkanları şunu da demişlerdir, delegelere ben ne kadar müdahil olabilirim ki. C.H.P’de delegeler artık eskisi gibi değil. Bir ilçe başkanının listesinde delege olmuş olabilirler. Ve bu delegeler başkan ne derse onu yaparım mantığı ile hareket etmiyorlar. Delegelerin başkanlarını dinleyeceğini düşünen buna göre hareket edecek olan il başkan adayları gerçekten çok yanılacaktır.

 

Yazımın başlığı %50 %50 +1. Bu şu demek sayın Erenkaya’nın kazanma şansı %50, sayın Yıldızlı’nın da kazanma şansı %50. İşte o artı 1’lik kısım adı geçen fakat hala açıklamayan o iki isim. Ben seçimin kaderini bu iki ismin belirleyeceğini düşünüyorum. Bu iki ismi kim kendi tarafına çekerse seçimin galibi o aday olacaktır, kilidi adı geçen bu iki isim açacaktır. Tek bir oyları olsa bile.

                                                                                                           Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99