Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 2447
Şemsettin Saral

MECLİS

09 Ocak 2020 tarihli yazısı

Yeni yılın İZMİT belediyesi meclis toplantısı çok hareketli geçti,adeta kavga ve kargaşaya varacak şekilde başladi.

 

Tabiki bu kargaşaya sebep eski başkan zamanında sözleşmeli olarak işe alınan sözleşmeleri biten  ve sözleşmeleri yenilenmeyen belediye personeli.Bu konuda akpartili meclis üyeleri belli ki hazırlanıp gelmişler.

 

Hazırlanıp derken ellerinde sözleşmeleri neden yenilenmeyen personel hakkında hiçbir kayıt belge ile değil,niyetleri sadece meclis toplantısında kargaşa çıkarıp kamuoyu yaratmak.Sayın başkan FATMA KAPLAN HÜRRİYET'i   halka karşı mağdur edebiyati yapıp karalamak.


Meclis üyelerinden birisi söz alıp konuşmaya başladığında şöyle dedi C.H.P kaos yaratan bir parti değildir.Bu lafı söylerken de  bir itirafta bulunmuştur,eğer kaos çıkarılacaksa bunu en iyi biz yaparız.Dedim ya kavgayla başlayan meclis toplantısını gören sayın başkan kaos çıkmasın diye toplantıya otuz dakika ara verdikten sonra toplantı tekrar başladığı sayın başkan kimseyi işten çıkarmadığını sözleşmelerini yenilemediğini.(sözleşmenin ne anlama geldiğini ilkokul çocukları bile bilir).

 Ayrıca sözleşmesi biten personellerin işe alınırken bazı usulsüzlüklerin olduğunu içişleri bakanlığı müfettişlerinin yaptığı denetimler sonucu ortaya çıkmış gereğinin yapılması için sayın başkana rapor halinde sunmuştur.

Ne yazıkki akparti meclis üyeleri toplantıda yapılan bu usulsüzlükleri tartışacaklarına,kamu malını koruyacaklarına aman canım ne uğraşıyorsun başkan böyle gelmiş böyle gitsin edasındalar.

İşin acı tarafı savundukları kişiler zamanında sınav yok,diploma yok,sertifika yok hay hay buyursun gelsin yarın işe başlasın TORPİLİN en iyi şekilde yapıldığı insanlar.

Sayın meclis üyeleri kavga edeceksiniz ilimizde birçok fabrika  var hemen hemen hepsi sözleşmeli personel alımı yapar sözleşme bitiminde hiçbir hak elde edemeden kapının önüne koyar.

İlla ki kavga edecekseniz kendi imkanlari ile kısa süreli  garantisi olmayan söźleşmelide olsa (işe giren) garip guraba için KAVGA   edin.                         

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99