Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 1960
Şemsettin Saral

Adeta TASFİYE

25 Aralık 2019 tarihli yazısı

Bilindiği gibi bütün partilerde parti içi seçimler yapılıyor.

C.H.P İzmit’te Aralık ayının 21’inde İzmit ilçe başkanlığı seçimleri yapıldı.

 

Seçimler öncesi birçok isim aday olduğunu veya olabilirim diyerek açıklamalarda bulundu. Seçim günü yaklaştıkça delegelerle aday olanlar veya kanaat önderleri çok sıkı temaslarda yada kıskaçları altına almak için görüşmeler yapmaya başladılar.

 

Tabi bu görüşmeler sadece delegelerle değil başkan adayı olanlar veya olmayı düşünenler ile de devam etmekteydi. Gün yaklaştıkça başkan adayları çekilmeye, aday olmak isteyenler de aday olmaktan vazgeçmeye başladılar. Bütün bunların neticesinde seçime iki adayla gidildi.

Bir tarafta mevcut başkan sayın Hakan ÇAKAR, bir tarafta sayın Gökhan ERCAN. Taraf diyorum çünkü parti içerisinde birtakım gruplar var. Bu grupların desteğini almadan seçimi kazanmak çok zordur.

Grupların kim olduğunu partili partisiz herkes bilir.

 

Bu seçimde öyle bir gruplaşma oldu ki bir tarafta İzmit’in AĞAbeyleri, bir tarafta sadece mahalle temsilcileri yada yeni yeni gelecekte ortaya çıkacak AĞAbeyler.

 

      Bir taraf adeta zorlama ile sayın Gökhan ERCAN’ı aday göstermiş nasıl olsa AĞA biziz biz ne dersek delegeler adayımızı destekler mantığı ile hareket ederek yönetim kadrosunu, il delegelerini hiçbir partilinin fikri alınmadan, danışmadan yapılmış bir liste ile seçime girdiler. Diğer taraf ise önce aday olanları bir araya getirmiş, mahalle temsilcileri ile görüşmeler yaparak, danışarak fikirleri alınmış ve böylelikle yönetim kadrosu ile il delegeleri listesi hazırlanarak seçime girmişlerdir.

 

DOĞRU OLAN DA BUDUR.

 

        AĞAbeyler şunu unutmuşlardır; siyasetin değiştiğini, biz ne dersek olur mantığı ile işlemediğini, siyaset değiştiği gibi delegeler de değişti. Delegeler kimsenin isteği doğrultusunda artık hareket etmiyor. Bunun böyle olduğunu 21 Aralık’ta sandıkta gördük. Delege şunu demiştir; sizlere saygımız var. Sandıkta sizin aldığınız oyların teşekkür olarak kabul ediniz benim hür irademe ipotek koymayınız. Sizler böyle yapmaya devam ederseniz ARADAKİ FARK 100 İLE KALMAZ.

 

                                                                                                      Saygılar…

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Ali İhsan - 26 Aralık 2019 10:48
Keşke delege seçiminde blok liste değilde çarşaf liste kabul edilseydi. İşte o zaman dört dörtlük bir seçim olurdu.
doktor kemal - 25 Aralık 2019 17:21
eline saglik. yüregine saglik. diyisin ki artik o abi bu abi yok.. artik delege ozgurdur.. bakalim zaman ne gosterecek. bilimisen ki millet vekilligi de onemlidir. hele bakalim kim oli ? kim olmiyi ?

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99