Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 1760
Şemsettin Saral

C.H.P' de SEÇİMLER

12 Kasım 2019 tarihli yazısı

Tüzük gereği iki yılda bir yenilenen parti içi seçimler öncelikle muhtarlık seçim bölgeleri ile yani başkanları seçeçek olan delege seçimleri ile başlamış oldu.Delege seçimleri başkan olabilmek için adaylar için çok önemli bu sebeple adaylar adeta delege avına çıkarlar.Başkan adayları öncelikle kanaat önderleri,mahalle temsilcileri veya grupları kendine  çekebilmek adına kulisler yaparlar.

Şuana kadar mevcud başkan sayın Hakan ÇAKAR'dan başka resmen ben adayım diyen kimse yok.Fakat ortalıkta birçok adayın ismi dolaşıyor.Eğer başka aday resmen bende adayım derse o adayı da yorumluyarak yazacam.

Bugünkü adaylar ile ilgili yazıma sayın Hakan ÇAKAR ile başlıyorum, sayın başkan istifa ile boşalan başkanlığa ilçe yöneticisi olduğundan yönetim tarafında başkan olarak atanmıştır.Parti içinde sevenide vardır tepki gösterenide bu şartlarda yerel seçime girmiştir.

Durum tespiti yapmam için bir konuya deyinmem gerek.Geçtiğimiz günlerde il danışma kurulu yapıldı,konuşmacı olarak kursuye çıkan başkanların hepsi başarılı olduklarını iddia ettiler.! hatta bir tanesi yedi yıl ilçe başkanlığı yapmış daha sonra belediye başkanlığına aday olmuş ve seçimleri yedibin oyla kaybetmiş öyleki kaybetmenin sebebi olarak ta sayın başkan Fatma KAPLAN HÜRRİYET' i göstermiştir.Sonrada kürsüde başarıdan bahsediyor.SAYIN BAŞKAN BAŞARI KAZANMAKTIR.

Henüz bir yılını bile tamamlamamış İzmit İlçe başkanı sayın HAKAN ÇAKAR girdiği ilk seçimde parti içi parti dışı tüm olumsuzluklara rağmen on yedi yılldır en güçlü aday ile bile kazanılmayan İzmit ilçe belediye başkanlığını kazanmıştır.

Elbette aday çok önemlidir amma projeniz yoksa,insanlar ile iletişim kurmuyorsanız,gülmüyorsanız, elini tutmuyorsanız adayın ismi büyük olsada kazanamazsınız.Gelelim seçime son sözü söylecek olan delegelerdir.Başkana ve ismi geçen diğer adaylara başarılar dilerim.
                                                       Saygılarımla

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99