Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 1455
Şemsettin Saral

FESTİVAL

11 Ekim 2019 tarihli yazısı

15 yıllık ak parti belediye başkanlığı döneminde İzmit'te hiç olmayan şeyler yaşanmaya başlandı. Hemen hemen her gün İzmit Belediyesi bir etkinlik düzenliyor bu da kültürel,ekonomik,eğlence ve sosyal anlamda değişiklikler olarak hayatımızı etkiliyor. Tüm bu etkinliklerin İzmit esnafına da faydalı olduğunu düşünüyorum Bu etkinliklerin en önemlisi de PİŞMANİYE festivali.Üç gün süren bu festival her gün değişik sanatçıların katılımı ile de daha da  coşkulu bir hale geldi. Bu festival insanları evlerinden çıkararak sosyal yaşantılarına değişiklik katmıştır.


 Bu festival aynı zaman da İzmit esnafının alışverişine katkı olsun diye Belsa Plazanın  önün de yapılması en önemli etkendir. Bilindiği gibi son yapılan festival Dünya ya ün salmış,İzmit denince akla ilk gelen PİŞMANİYE'dir.


   İzmit esnafını temsil eden İKM ( İzmit Kent Merkezi ) derneği Aşure yarışına girdiğinden zaten yapılmış olan ve kendilerine sizin de katkınız olsun diye bizzat İKM Başkanı telefon ile aranarak söylenen İstiklal caddesi esnafının düzenlediği aşure gününe katılmayarak farklı bir günde  aşure günü düzenlemiştir. Adeta çarşıyı sırf kendi reklamı için ikiye  bölmüştür.SINIFTA KALDINIZ.
  Oysa aynı gayreti İzmit'in Dünya markası PİŞMANİYE esnafı ve festivali için göstermemiştir.Aşure dağıtmak sadece o an çarşı da olan insanlar içindir. Amma festival evdekileri de tarladakileri de çarşı ya çıkarır. Evde ki tarlada ki çarşı ya çıkan insan hem alışverişini yapar  hem konsere gider eğlencesine de gider. Durum böyle olunca çarşı ya canlılık getirir alışverişi de arttırır.
  Bu festivali yapılmasının birinci ve en önemli sebebi de budur taktire şayan bir durum için İzmit Belediye Başkanı Sayın FATMA KAPLAN HÜRRİYET'e bu duyarlı davranışından dolayı Teşekkür etmek İzmit esnafının bir borcudur.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99