Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 1874
Şemsettin Saral

TEŞEKKÜRLER

12 Ağustos 2019 tarihli yazısı

TEŞEKKÜRLER
Öncelikle MÜSLÜMAN dünyasının KURBAN BAYRAMI KUTLU OLSUN.
Kurban bayramı vesilesi ile İzmit kent merkezi (İKM) esnaf dayanışması derneği yoğun bir çalışma içerisine girdi.Bayram alışverişini kent merkezine çekmek için.Bunun içinde öncelikle İzmit belediyesi ile bir takım fikir alışverişi içerisine girdiler, buradaki asıl hedef çarşı esnafının dükkanlarının önüne seyyar satıcılarının tezgah açmasını önlemek.

Ve bunda yüzde doksandokuz  başarılı oldular.Tabiki  buradaki amaç eleman çalıştıran,yüksek kiralar,vergi veren esnafın hiç olmazsa bayram alışverişinde biraz da olsa rahatlatmaktı.

Seyyar satıcıların önüne geçmek içinde yapılması gereken tek bir şey vardı her esnafın kendi dükkanı önüne tezgah açması idi, bunun için İzmit belediyesinden izin almak gerekiyordu.Bu izne duyarsız kalmayan İzmit beldiye başkanı sayın Fatma Kaplan HÜRRİYET  bayram sonuna kadar esnafın dükkanlarının önüne tezgah açmalarına müsaade verdi.

Arefe günü de dahil olmak üzere geç vakitlere kadar kuyumcu esnafıda dükkanlarını açık tutar , diğer esnaflarda dükkanlarının önüne tezgahlarını kurup sessiz sakin bir şekilde (gel abla gel demeden) satışlarını gerçekleştirdiler.

Konuştuğum her esnaf bu uygulamadan eksikler olsada memnun olduklarını belirttiler.

Çarşı merkez de daha önce seyyar satış yapanlarada tabiki bir yer tahsis edilmesine rağmen orada durmuyorlar sürekli çarşı merkeze girip satış yapmaya çalışıyorlar.  

İşte bu noktada İzmit belediyesi Zabıta müdürlüğü işini sıkı tuttu, hiçbir seyyar satıcıya taviz vermeden kent merkezine girmelerine, öyleki olası bir tatsızlığa mahal vermemek için emniyet güçlerinden destek alarak işlerini başarılı bir şekilde yerine getirdiler. 

Burada özellikle İzmit belediyesi Zabıta müdürü sayın Hüseyin DEMİRKIR' a teşekkür etmek gerekir sayın DEMİRKIR' ın bayram alışverişi sırasında her dakika sahada oluşundan dolayı.

Bu arada büyükşehir  zabıta ne iş yapar bilmem yürüyüş yolu bırakın yerli seyyar satıcıları artık Afrika' lı seyyarlar bile yürüyüş yolunda tezgah açıyorlar.

İzmit kent merkezinde ilk defa ve İzmit belediyesi sınırlarında programlanan bu uygulamayı başarılı bir şekilde tamamlayan,başta İZMİT BELEDİYESİ BAŞKANI Sayın FATMA KAPLAN HÜRRİYET'e 
İZMİT BELEDİYESİ MÜDÜRÜ Sayın HÜSEYİN DEMİRKIR'a ve İKM BAŞKANI MURAT ÖZTÜRK'e  TEŞEKKÜRLER.

                                              Saygılarımla
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99