Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 1133
Şemsettin Saral

AK PARTİ

16 Mayıs 2019 tarihli yazısı

31 mart 2019 seçimlerinden galiptir mağlup sayılmaz bir şekilde çıkan Ak parti, Büyükşehir il ve ilçe bazında sayısal olarak üstün olsa da en önemli iki büyükşehri(ANKARA,İSTANBUL) kaybetmeleri Ak partinin beklemediği durumdu.Bazı şehirlerde seçim sonuçlarına itirazlar yapıldı,en önemlisi ise İSTANBUL seçim sonuçları burada yapılan itirazlar netice verdi.Sadece büyukşehir belediye başkanlığı seçimi iptal edildi(malumunuz).Bu konuya ben deyinmeyeceğim .


  Asıl konu seçimler bittikten sonra Ak parti de il ilçe başkanlarının istifa etmeleri  veya istifa ettirilmeleri.
31 mart seçimlerinden sonra istifa eden başkanlarının yerine kim başkan olacak. 2 ay gecti halâ kesinleşen bir başkan ortalarda yok.Birileri geliyor, gidiyor, yok Ankara' ya çağrılıyor, olmadı siz gidin biz sizi tekrar çağıracağız, bir de kamuoyu yapalım deniyor yani anlıyacağınız ince eleyip sık dokumaya çalışıyorlar.Bu şu demek biz bu seçimde başarısız olduk bir sonraki mutlak kazanmak istiyoruz. Bu başarısızlık adeta istifa eden başkanlara yöneltilmiş gibi duruyor.


   Ak partinin başarısız olmasının sebebi istifa eden başkanlar değil. Bu başarısızlığın  parti tabanı ve halka rağmen ben yaptım oldu bitti  demenin sebebidir.Belediye başkan adaylarını Ak parti genel merkezinin yeterince ARGE çalışması yapmadan aldığı kararlardır.Ak parti genel merkezi kendi başarısızlığını il ilçe başkanlarına atarak kendi durumlarını kurtarmaya çalışmaktadır.


   Sokağa bir çıkın direk halka sorun.İl,ilçe başkanı kimi görmek istiyorsunuz.Siz ne yapıyorsunuz. ?
oturduğunuz yerden parti binalarınız da sadece partili üyelerinize soruyorsunuz,sadece üyelerinizin verdiği isimler her zaman doğru olmaz çünkü partilerde adamcılık  vardır.Benim fikrim parti içi muhahif olanlara hatta ve hatta size rakip partilere sorun onlar size en doğrusunu söyleceklerdir.


   Çünkü muhalifler başarılı insanları tasvip etmezler.Sözün özüne dönersek Ak parti bir sonra ki seçimlerde başarılı olmak istiyorsa ÖZÜNE dönmeli yani 2002  ruhunu yakalamalı aksi taktir de bir sonra ki seçimler daha kötü sonuçlar doğuracaktır.31 mart seçimlerinde başarısızlığın sebebi yola çıktıklarınla değil yolda bulduklarınla devam etmesidir.
Saygılarımla....

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99