Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 1242
Şemsettin Saral

ŞİMDİ NE OLACAK

16 Nisan 2019 tarihli yazısı

Kocaelinde secim süreci nihayet İzmit belediye başkanlığını kazanan sayın FATMA KAPLAN HÜRRİYET’in 15 gün gecikmeli mazbatasını alması ile bitmiş oldu.Bundan sonra ne olacak.

 

 Sayın HÜRRİYET hepimizin bildiği üzere belediye meclis üyelerinde sayısal olarak ak partinin gerisinde bu durum sayın HÜRRİYET’ e sıkıntı yaşatabilir fakat zamn içerisinde bu sıkıntının aşılacağını düşününüyorum.

 

Asıl olan malum Kocaeli Büyük Belediye bşkanlığını Ak parti kazandı işte bu nasıl olacak.Hep şu konuşuluyor sayın HÜRRİYET nasıl çalışacak işinin zor oduğu Kocaeli Büyükşehir Başkanı sayın TAHİR BÜYÜKAKIN’ının yardımcı olmayacağı gibi birçok söylentiler ortalıkta dolaşıyor.Eğer böyle şeyler yaşanırsa kaybeden  Kocaeli halkı dolasıyı ile İzmit olur.

 

 Ben şahsen böyle şeyler yaşanacağına inanmıyorum nedeni İzmit belediyesini kaybeden ak parti geri alabilmek için olağan üstü bir çaba içerisine girececektir, öyleki adeta yarış halinde olacaklar.Tabiki bu çalışmaları yapan başkanlar reklamlarını en üst perdeden yapacaklardır,burada asıl işi zor olan sayın TAHİR BÜYÜKAKIN’ınındır,çünkü 15 yıldır bu şehri yöneten ak parti İzmit’e sadece tamamlanmamış ta olsa tramvay projesidir,kent merkezine hiç dokunulmamış,varoşlaraynı,sosyal ,kültürel  anlamda çok geri kalmıştır.

 

İşte bu eksiklerin tamamlanabilmesi ve dahası için her iki başkanda hatta seçim sürecinde halka bir takım projeleri hayata geçireceklerinin sözünü verdiklerinden dolayı başkanlar son derece uyumluçalışacaklarına eminim.Yok eğer zıtlaşma olursa kaybaden  önce sayın TAHİR BÜYÜKAKIN sonra halk olur.

 

Asıl sıkıntıyı ak partinin kazanmış olduğu diğer ilçelerde yaşayacağını  düşünüyorum,sebebide diğer ilce belediyelerinde çok fazla kadro değişimi birkaç kişiyi geçmeyecektir.Bütün iş ve mesleklerde aynı işi yıllarca yapıyorsanız MESLEKİ KÖRLÜK diye bir kavram vardır,umarım yeni başkanlar bunu bilir ona göre yönetim anlamında değişim yaparlar.

 

Sayın BÜYÜKAKIN ortalıkta bazı söylentiler var İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’indenayrılan bazı üst düzey yöneticilerin KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE görev alacağı söyleniyor sayın başkan KOCAELİ’yi bilmeyen yada KOCAELİ’den olmayan birileri göreve getirirse işinin zor olacağını düşünüyorum.

 

saygılarımla

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99