Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 2458
Şemsettin Saral

EZBER BOZMAK

25 Mart 2019 tarihli yazısı

Seçimlere son bir hafta kala adaylar var güçleriyle sahalarda hem sempati hemde projeleri ile oy toplamaya çalışıyorlar.Doğal olarak parti genel başkanları belediye başkanı adaylarına destek vermek için büyük mitingler düzenliyorlar.Bu büyük mitingler sonrası her zaman olduğu gibi az kalabalık çok kalabalık tartışmaları medyadan tutunda sokaktaki vatandaşa kadar yaşanır.


  Asıl mevzumuz tabiki bu değil,adaylar seçim çalışmalarına başladıklarında  kazanmak için      bir takım  stratejiler uygularlar.Toplantılar,ziyaretler,yemekler gibi ama en önemlisi reklamdır bunun içinde afişler,posterler,el ilanları,kitapçıklar bastırırlar.Afiş ve posterlerin asılacağı kimi yerler kiralanır kimi yerler gönüllü vatandaşlar tarafından tahsis edilir.
   Bütün bunların yapılması insanlara partinin sloganı,amblemi ve adayın ismi ve siması adeta EZBERLETMEKTİR bu strateji bazı yerlerde  tutmaz.İşte bu strateji İZMİT'te tutmadı.


 Çünkü
 Sayın FATMA KAPLAN HÜRRİYET'in birtek resimli afişine bile tahammül edemediler ve onu bulunduğu yerden indirmek indirmek için her yolu denediler mahkemelik durumlar dahi yaşandı(ysk).Buna karşılık diğer adayın boy boy resimli resimsiz afişleri dağlara,tepeler,taşlara,köprülere,bina cephelerine,yol kenarına velhasıl boş buldukları her yerlere astılar.Sloganınızda İZMİT'te gönülden bağlıyız,İZMİT işi gönül işi diyorsunuz. Rakibine her türlü zorluğu çıkart sonra gönül işi de bu böyle olmaz.Öyle heryerde boy boy resimlerle  İZMİT'in gönlünü alamazsın.İnsanların içinde olacaksın,kendini sevdireceksin,dokunacaksın.Duvarlardaki resimlerde evet insanlar sizi ezberleyecek ama sizin düşündüğünüz gibi değil.


  Sayın FATMA KAPLAN HÜRRİYET' in dağda, bayırda,duvarda resimleri yok ama dağlar kadar seveni,duvarlar kadar sempati duyanı, yollar kadar dokunduğu insanları var.O insanların hep içinde hep gülen bir yüzü bitmeyen bir enerjisi aynı enerjiyi karşısındakine veren bir isim ve BELEDİYE BAŞKANI  adayı olarak EZBERİNİZİ BOZDU.
                                                    Saygılar

 

not.Hayatta olabileceğin en güzel yer
Bir duanın içinde yer almaktır.
                      Şems-tebrizi

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Murat ÖZTÜRK - 01 Nisan 2019 22:05
İnsallah hayırlısı olur
ezel karaeski - 29 Mart 2019 17:41
Vaayy be ŞEMOYA Bak sen yaaaaa

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99