Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 1135
Şemsettin Saral

Gönül alma

11 Mart 2019 tarihli yazısı

AK Partinin sloganı memleket işi gönül işi, evet işte gerçekten öyle ama bu sloganda bir yanlışlık var. AK Parti on altı yıl önce gönülleri kazanmış iktidar olmuş. İktidar olduğu ilk yıllarda çok büyük işler başarmış, bu başarı bir seçim, bir seçim daha açık ara iktidar yapmıştır, ne oldu ise son 24 Haziran 2018 seçiminde AK Parti MHP ile ittifak yaparak çok az bir farkla seçimi kazanmıştır.

 

İşte bu saatten sonra AK Partiye bir şeyler oldu, bir anda ekonomi bozuldu dolar, altın tavan yaptı, 2küçük büyük yatırımcı çok zor bir döneme girdi, siftah yapamadan esnaf kepenk indirdi konkordato ilanları peş peşe geldi. Derken yerel seçim geliyordu ve AK Parti seçim öncesi bir takım ekonomik tedbirler almaya başladı. Evet bir çaba içerisine girdiler fakat yeterli gelmiyor. En azından şimdilik.

 

İnanıyorum ki seçime son bir hafta kala daha kapsamlı daha realiteye uygun tedbirler alacaklardır. İşte o yüzden diyorum ki bu sloganda bir terslik var bu tür ekonomik tedbirlerin alınması biz bir yerde hata yaptık şimdi bu hatayı nasıl düzeltiriz. Daha önceki seçimlerde memleket işini gönlünüzce yapmıyor muydunuza da gelmiyor mu bu bir itiraf değildir. Belediye başkan adaylarınız gönülleri almaya geldik diyor. Ve daha önceki seçimlerde alınan gönülleri kaybettiklerinin bir ifadesi değil midir?

 

Evet memleket işi gönül işidir kimseyi kırmadan ayrıştırmadan

 

SEVGİYLE SAYGIYLA

 

NOT: Sütten çıkan her kaşık aktır.Önemli olan sütü ak bırakmaktır.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99