Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 1163
Şemsettin Saral

İki aday!

02 Mart 2019 tarihli yazısı

Sayın Sibel GÖNÜL’ün adaylığı açıklanıp sahayaindiğinde heyecandan olsa gerek

Bariz hatalar yaptı.Tabiki bu durumdan rahatsız olan AK parti teşkilatı hemen bir yol haritası çıkardılar.Öncelikle sayın GÖNÜL’ ün teşkilatın gönlünü alması teşkilatsız bu işin olamayacağı ve sayın GÖNÜL’ e çizilen yol haritası ile yoluna devam etmesi.

 

Benim gördüğüm eksiklik sayın GÖNÜL’ ün bir toplantı yada seçim bürosu ve orada kendini tam ifade edemediği ev ziyaretlerinde herkesin gönlünü aldığı samimi ortam oluşturması.

Fakat sayın GÖNÜL sivil toplum ziyaretlerinde aynı sıcak ve samimi ortamı oluşturamadığı. Hatta sokakta yoldan geçen bir vatandaşın bile dikkatini çekemediğini görüyorum. Bunun sebebide teşkilatın sayın GÖNÜL ‘ ün etrafında çok kalabalık bir şekilde dolaşması.

 

Gelelim sayın Fatma Kaplan HÜRRİYET'e sayın HÜRRÜYET çok hızlı başladı çok sempati topladı partili partisiz herkes sayın HÜRRİYET'i  takip etmeye başladı. Toplantılar heyecanlı coşkulu ardısıra seçim büroları açılışı kalabalık ortamlar oluşturdu sayın HÜRRİYET evet heyecan var güzey şeylerde söylüyor fakat bu heyecandan olsa gerek kendini ve ne yapmak istediklerini tam manasıyla konuklarına ifade edemiyor. Özellikle de seçim büroları açılışlarında böyle oluyor.

 

Oysa sayın HÜRRİYET ev toplantılarında, sivil toplum ziyaretlerinde çok iyi ilgi alaka üst seviyede. Hele hele sokakta tanımayan yok desem yeridir.Çünkü yanında bir iki kişi dolaşır herkese güler yüzle  selam verir insanlarla sohbet eder.

 

En çok dikkatimi çeken iki adayın eksileri aynı ortamlarda bulundukları zaman bir birlerine karşı tavırları. Soğuk görmezden gelme.

 

Oysa bu memlekette parti genel başkanları zaten ortamı yeterince geriyorlar biz burada yerel seçim yapıyoruz ve bu şehirde hep beraber yaşayacağız. Bari siz yapmayın ortamı germeyin. Eminim ki biriniz başkan olduğunda ve kaybedenin sizi ziyarete geldiğinde en güzel bir şekilde ağırlayacaksınız. O halde bu gerginlik niye. Neden büyükşehir adayları bir araya gelip kahvaltı yapıp ortamı yumuşatmıyorsunuz.

 

Not:İnsanlar giyimleriyle karşılanır fikirleriyle uğurlanır…

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99