Flaş Kocaeli
Şemsettin Saral
Okunma Sayısı: 1210
Şemsettin Saral

CHP İzmit

23 Şubat 2019 tarihli yazısı

İlçe de güzel şeyler oluyor.

Yerel seçimler yaklaşırken CHP’den iki aday adayı belediye başkanlığına adaylık başvurusu yaptılar.Nazif KORKMAZ ve Cengiz ÇAKAR sayın KORKMAZ aday adayı olduktan sonra ortalarda pek görünmedi sosyal medyada birkaç kez oysa Cengiz ÇAKAR hep sahada idi hep partisi için çalıştı aday olabilmek için genel merkezde aday gösterilmesi için nabız yokladı son dakikaya kadar çok çalıstı.Fakat CHP genel merkezi bir yandan anket ve sadece il ve ilçe yöneticilerinin katıldığı temayül yoklaması yaptırdı.CHP Genel Merkezi seçimi riske sokmamak için daha garanti aday arayışı içinde idi temayül yoklamaları ve anketlerde Sayın Fatma Kaplan HÜRRİYET çıkıyordu bu durumu CHP Genel Merkezi Sayın Fatma Kaplan HÜRRİYET'i, İzmit  Belediye Başkan Adayı olarak atadı.

 

İşte güzellikler bundan sonra başladı.İlk olarak ANKARA' da bulunan sayın FATMA KAPLAN HÜRRİYET'in  İzmit'e gelişi muhteşem bir organizasyonla karşılandı adeta miting gibi adeta başkan gibi.

 

Sonra Sayın Fatma Kaplan HÜRRİYET hiç vakit kaybetmeden parti binasına gelerek partililerle bir toplantı yaptı hemen SKM’sini oluşturdu. Burada herkes vardı eskiler yeniler kızgınlar küskünler öyle ki aynı karede resim bile çektirmeyenler yan yana oturmaya başladılar. Herkes elini taşın altına koydu bu da ayrı bir GÜZELLİK.

 

Zaman ilerledikçe daha güzel şeyler gelmeye başladı.8 Şubat'ta Mevlana Kültür Merkezi’nde bir toplantı yapıldı müthiş bir kalabalık ve coşku vardı  partinin eskileri yenileri sayın FATMA KAPLAN HÜRRİYET'i ayakta alkışladılar.Bir GÜZELLİK daha.

 

Gelelim asıl sıkıntılı hep düşünülen meseleye belediye meclis üyeleri listesi nasıl yapılacak, kimler yazılacak, sıralama nasıl yapılacak herkes bunu konuşuyordu.Bunu aşmanın tek yolu bir toplantı yapmaktı ve öylede oldu sayın FATMA KAPLAN HÜRRİYET sadece mahalle temsilcileri kapsamlı bir toplantı yaptı herkesi tek tek dinledi. Onların fikirlerini aldı toplantı sonunda çıkan sonuç büyük çoğunluğun meclis üyelerini seçme ve sıralamasını sayın FATMA KAPLAN HÜRRİYET'in belirlemesini uygun gördüler. Bu da ayrı ve en büyük GÜZELLİK.

 

Bu güzelliklerin sonucunda geriye Sayın FATMA KAPLAN HÜRRİYET'in kazanması da herhalde partisine ve partililerine yapacağı EN BÜYÜK GÜZELLİK olacaktır.

 

Saygılar…

 

Not:Çörek otuna devam ediniz, zira onda ölümden başka her hastalığa şifa vardır.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99