Adnan Sancak
adnansancak@zeytinoglu.net
Okunma Sayısı: 1833
Adnan Sancak

Kuru Mama

07 Kasım 2018 tarihli yazısı

Sevgili okuyucular, bir süredir ara verdiğim yazılarıma devam ediyorum.

Soğuk günler geldi, çattı. Hem evcil  hem de dışarıda yaşayan hayvanların beslenmesi bugünlerde extra önem arz ediyor.

 

Hayvanlarımızın özellikle de evrimleşmiş evcil hayvanlarımızın yaşam ihtiyaçlarını karşılamak, ırk ve cins özelliklerine göre gelişimlerini sağlamak için gerekli besin değerleri optimum düzeyde olacak şekilde en uygun besin profesyonel hazırlanmış kuru maşalardır.Kuru mamaları oluşturan hammadde bileşenleri hayvan dostlarımızın ihtiyacı olan besin gruplarını dengeli bir şekilde içerir.Ayrıca hayvan dostlarımızın yaşlılıklarında konforlu yaşayabilmeleri için gerekli besin dengeleri de kuru mamalarda gözetilmektedir.

  Kuru mama hayvanın yaşına ve ağırlığına göre ölçülendirilir.

 

Kuru mamaya değinmişken tüketici bilinci bakımından önemli bir konu olan mama içeriğindende bahsetmeliyim.Burada önemli olan mama paketlerinin üzerinde yazılı olan içeriği dikkatlice okuyup irdelenmelidir.Mamanın kalite kriterleri önemlidir.Mamanın tazeliği önemlidir. Mamanın besin değerleri önemlidir.

 

Evlerdeki yemek artıkları (tuz ve şeker içermezse iyi olur) dengeli beslenmeyi bozmamak adına kuru mama ile karıştırılarak hayvanımıza verilebilir.Evcil hayvanımızı günde iki öğün olarak mama verilmesini tavsiye ediyorum.

 

Sokak hayvanlarını unutmamanız dileği ile....

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99