Flaş Kocaeli
İlker Keleş
filmadamlartv@gmail.com
Okunma Sayısı: 1856
İlker Keleş

Dünyada ilk kez İzmit'te düzenlenecek

11 Temmuz 2018 tarihli yazısı

17 Ağustos 1999’ da ki o felaketi hepimizin hafızalarında yer almıştır ve her sene kaybettiklerimizi rahmetle anarız. İzmit Belediyesi, Art Nicomedia Kültür Sanat Derneği ve 41 Burda işbirliği ile dünyada ilk kez deprem temalı kısa film yarışması ilimizde olacak. 

 

Son hazırlıkların sürdüğü festival 15-18 Ağustos'ta İzmit'te düzenlenecek. Festivalin uluslararası jüri üyeliklerini İsviçre'den Roger Worrod, İtalya'dan Elena Romanato, Romanya'dan Ovidiu Dumitrana yaparken Türkiye'den oyuncu Engin Benli, AND başkanı Akın Ülkü Sevinç, Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pöseki, Akgün Yıldız ve Şaban Yazıcı üstleniyor. 

 

5 kıtadan, 32 farklı ülkeden, 23 dilde toplam 135 film başvurdu

14-24 yaş genç yönetmenler kategorisine  8  Deprem temalı kısa film , yaş sınırı olmayan kategorilerde 18 Animasyon, 32 Belgesel, 71 Kurmaca, 5 Deneysel ve 1 Müzik Videosu bulunmakta. Başvuru yapan filmlerin toplam izleme süresi1765 dakika sürüyor. 


Filmadamlar TV ve Tafokare yapımla katıldığımız İzmit'i anlatan 2 görsel filmlerimiz umuyoruz önümüzdeki hafta büyük jürinin oylamasıyla finale adını yazdırır. 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99