İlker Keleş
filmadamlartv@gmail.com
Okunma Sayısı: 1317
İlker Keleş

Parasıyla değil mi kardeşim!

01 Temmuz 2018 tarihli yazısı

Sözüm sana arkadaş !!!


Parasıyla değil mi kardeşim devri yok artık. Senin o parayı vermen her şartta haklı olduğunu göstermez. Geçen gün gencecik bir adam bir cani yüzünden soğuk ölümle tanıştı. Allah rahmet eylesin.

 

121 No'lu İzmit Yahya Kaptan-Derince Sopalı hattında sefer yapan özel halk otobüsünün şoförü Hüseyin Göncü insanlık yaptığı kartı olmadığı halde gideceği yere güvenle gitsin diye aldığı araçta nereden bilecekti biraz sonra yaşanacak o vahşetin kurbanı olacağını.

 

Sözüm sana arkadaş;
Sen bilmiyor musun toplu taşıma araçlarında telefonla dakikalarca konuşulmaz, yüksek sesle dedikodu yapılmaz. Toplu taşımada kimseyi rahatsız etmeye hakkın yok.

 

Fen Edebiyat Fakültesi mezunu olan Hüseyin Göncü'nün öğretmen olarak atanamaması nedeniyle şoförlük yaptığını öğrendim. 


Sen onca sene oku öğretmek için hayatını ada, okulu binbir zorlukla tamamla, atama bekle gerçekleşmesin, hayatın zorlukları omuzlarında birikirken ekmeğini kazanmak için halk otobüsü söförlüğü yap. İzmit'e çalışmak için gelen bir caninin hedefi ol.

 

Sözüm sana arkadaş; 
İzmit trafiğinde direksiyon sallamak kolay mı sanıyorsun. Sen kartını basıp biniyorsun sadece o otobüse, ya o söför kardeşlerimiz ekmeğini kazanmak ve seni gideceğin yere güvenle götürmek için trafiğin gergin, yoğun ve bunaltıcılığını yansıtmadan güler yüzle görevini yapıyorsa teşekkürü hak etmiyor mu?

 

Yetkililere seslenmek istiyorum otobüslerdeki şoför kabinlerine özel önlemler mi alsak? 
Biber gazı mı versek? Elektro şok cihazları temin etsekte şoför kardeşlerimize yapılan saldırıları önlesek bir fikri olan paylaşsın.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99