Hüseyin Öziri
huseyinefeoziri@hotmail.com
Okunma Sayısı: 3342
Hüseyin Öziri

İYİ Parti hızlı ilerlemiyor adeta koşuyor

02 Nisan 2018 tarihli yazısı

Türkiye'de Parti kurmak çok kolay fakat toplanabilmek ve güçlenebilmek çok zor.

 

İyi parti kurulmaya başlanıldığında başlamadan bitecektir denildi, genel başkanı FETÖ’cü denildi, kriptocu denildi hatta ileri gidilerek il başkanlarına bile ağır hakaretler edildi. Toplantı yapacaklar yer yok denildi, kongre yapacaklar müsait değil denildi.

 

Fakat her türlü engellemelere rağmen İyi parti bütün illerde örgütlendi. Kongre yapamazlar dediler, onbinlerce kişi ile tıka basa dolu salon ile adeta bu yarışta biz de varız dedi.

 

Oraya giden arkadaşlarımızdan aldığımız bilgilere ve izlenimlere göre kongre coşku içinde birliktelik içinde gerçekleşmiş.

 

Gelelim Kocaeli'ye ilimizde her ilçede yoğun bir çalışma var. Sanki birinci muhalefet partisi gibi, sanki iktidar partisi gibi. Her gün köylere giderek halkın arasına giren her gün çarşıda vatandaşların arasında olan ilçe başkanları var.

 

Buna rağmen hâlâ İyi Parti'nin seçimlere katılamayacağı konuşuluyor.

Kocaeli için biraz daha farklı bu durum, çünkü İyi parti genel başkanı Kocaelili, çünkü iyi Parti genel başkanı bayan, çünkü İyi parti genel başkanının ayağı çamurlu değil, geçmişinde şaibesi yok geleceğinden umutlu.

 

Peki vatandaşlar ne diyor, bunun için sokakta yüz kişiye sorduk ve yanıtlar ilginç.

 

CHP seçmeni genel başkanından memnun değil alternatif olarak iyi parti diyor, MHP seçmeninin bazıları zaten ittifaktan şikayetçi bu yüzden oyunu iyi partiye kullanacak, sadece saadet partisi seçmeni kesinlikle partisinin dışında oy kullanmayacaklarını belirtiyor aynı şekilde BBP seçmeni de fakat kararsız ve seçimlerde oy kullanmayanlar bu alternatifi değerlendirecek ve bir kerelik iyi Parti diyecekler. Tabi ki MHP, AK Parti CHP ve SP’nin kadrolu seçmeni fikrini değiştirmeyecektir.

Son olaraktan şunu belirtmek istiyorum.


İYİ Parti bu seçimlerde tüm dengeleri bozacak gibi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Reyyan - 02 Nisan 2018 17:32
Müthiş dogru tesbit teşekkürler

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99