Mut ailesi yeni evine kavuştu

Arslanbey'de yaşayan Yunus – Mevlüde Mut ailesi yeni prefabrik evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ihtiyaç sahibi vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyor. Kartepe Arslanbey Mahallesinde yaşayan Yunus ve Mevlüde Mut çiftinin prefabrik ev taleplerini karşılayan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi aileye yeni bir yuva kazandırdı.

 

“KÖTÜ ŞARTLARIMIZ VARDI”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesine yapmış olduğu başvuru sürecini dile getiren Yunus Mut; “Burada kendi imkânlarımızla yapmış olduğumuz bir baraka da yaşıyorduk Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masasına giderek evimizin her an yıkılabileceğini ve yaklaşan kış şartlarında dışarda kalabileceğimizi söyledim. Allah razı olsun kısa zamanda Belediyemizin ekipleri incelemelerde bulunmak üzere evimize geldi ve şartlarımızın zorluğunu tespit etti. Yaptıkları incelemelerden sonra evimizin yenileneceğini söylendi, biz de geçici olarak akrabamızın yanına taşındık.” dedi.

 

“KIŞ ŞARTLARI GELMEDEN YERLEŞTİK”

Yeni evine kavuşmanın mutluluğunu yaşayan Yunus Mut “Gerek Belediye Başkanımızdan gerekse emeği geçen arkadaşlardan Allah razı olsun. Hızlı bir şekilde evimizi tamamlayarak kış şartları ağırlaşmadan evimize taşınmamızı sağladılar. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

 

NASIL BAŞVURULUR?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tüm ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sonuna kadar yanında olmaya devam ederek hayatlarını kolaylaştırmak için hizmetlerine devam ediyor. Bu hizmetlerden yararlanmak için ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masasından detaylı bilgi alabilirler.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99