ARTIK TÜP ALIRKEN TC NUMARASI VERMEK ZORUNLU

LPG tüplerinin el yapımı patlayıcı dış kabı olarak kullanılmasının önlenmesi için Antalya'da T.C. kimlik numarasını vermeyenlere LPG tüp satışı yasaklandı.

LPG tüplerinin el yapımı patlayıcı (EYP) dış kabı olarak kullanılmasının önlenmesine yönelik kararın Resmi Gazete'de yayımlamasının ardından Antalya'da, tüp satışı yapılırken müşterilerin T.C. kimlik numaraları ya da kredi kartı bilgileri ile ad soyad bilgilerinin kayıt altına alınması zorunlu hale getirildi.

 

KANUNA UYMAYANA CEZA KESİLECEK

Tüp satışında boş tüpler teslim alınmadan yeni tüp teslim edilmemesi kararlaştırıldı. Uygulamaya karşı çıkan bayi ve dağıtıcılara Kabahatler Kanunu'nun ''emre aykırı davranış'' kabahatinden idari para cezası kesilecek.

 

UYGULAMA BAYİLERİ BÖLDÜ

Uygulamaya yeni katılan iller arasında olan Antalya'da tüp satışı yapan işyeri sahipleri, polis merkezlerine çağrılarak karar tebliğ edildi. Kepez ilçesinde başlayan uygulama tüp bayilerini böldü.

 

"ARADA KALIYORUZ"

Uygulamayı doğru bulmayan ve adını vermek istemeyen bir esnaf, zor durumda kaldığını söyledi. Tüp verdikleri kişilerin bilgilerini vermek istemediğinden yakınan esnaf, arada kaldıklarını söyledi.Kaynak sondakika.com

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99