DOĞAN’DAN AYASOFYA İÇİN PEDALLIYORUZ EKİBİNİ DESTEK

Türk Tarih Kurumu’nca (TTK) düzenlenecek Belgeler ve Resimlerle Ayasofya Sergisi’ni duyurmak amacıyla düzenlenen “Ayasofya İçin Pedallıyoruz” programı kapsamında 18 Temmuz’da Ankara’dan yola çıkan bisikletçiler geceyi İzmit’te geçirdiler. Geceyi İzmit’te geçiren 30 bisikletçiyi İstanbul’a Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan uğurladı.

DOĞAN’DA PEDAL ÇEVİRDİ

Belsa önünden bisikletçileri uğurlayan ve onlarla bir süre pedal çeviren İzmit Belediye Başkanı Doğan “ organizasyonu yapan kurumlara ve yetkililerine teşekkür ediyorum. Devletimizin, milletimizin tarihi çok zenginliklerle dolu ama bazı konuları yeterince bilmiyoruz. Özellikle Ayasofya ile ilgili bilmemiz gereken çok şey var. Arkadaşlarımız yaptıkları etkinlik ile hem sporu, hem bisikleti, hem de tarihi bir değeri ortaya koyarak tarihi değerlerimize dikkat çekiyorlar. Gençlerimize böyle bir duyarlılık gösterdikleri için teşekkür ediyoruz. İzmit Belediyesi olarak biz de bisiklet yollarımızla, bisiklet parklarımızla, bisiklet eğitim pistimizle, akılı bisiklet ile, dağıttığımız 60 bin bisikletle, bisiklet turlarımızla bu konuda örnek oluyoruz” dedi.

 

520 KİLOMETRE

“Ayasofya İçin Pedallıyoruz” etkinliğinin koordinatörü Salih Yağızatlı da " 30 kişilik ekiple şehir şehir gezerek Ayasofya'yı tanıtıyoruz. Ayasofya'yı unutmamak ve unutturmamak için böyle bir organizasyon düzenliyoruz. İzmit Belediye Başkanımıza, biisklete olan ilgisi ve projeleri için teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.
Bisikletçiler, Türk Tarih Kurumu'nca (TTK) düzenlenecek olan İstanbul Ayasofya'daki sergiyi duyurmak için 5 günde 520 kilometre yol kat edecekler.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99