ÖĞRETMEN ATAMASI BEKLEYENLERİ MÜJDE!

Öğretmenlerle iftar programında bir araya gelen Başbakan Binalı Yıldırım, önümüzdeki günlerde yirmi bin öğretmen atanacağını açıkladı. Başbakan Yıldırım, öğretmenlik mesleğinde çok farklı değişimler yapılacağı müjdesini de verdi.

Başbakan Yıldırım, her ilden öğretmenlerle iftarda bir araya geldi.

İftarda  yaptığı konuşmada fetö  darbe girişimine de değinen Yıldırım "Bu girişimin ülkemizde, toplumumuzda meydana getirdiği tahribat ve travma, yıllar boyu devam edecek. Şimdi artık bu alçaklar cezalarını çekecekler ama toplum içerisine ektikleri ayrılık, fitne tohumlarının ayıklanması yıllar alacak" dedi.

 

ÖĞRETMENLİKTE KÖKLÜ DEĞİŞİKLİĞE GİDİLECEK

Öğretmenlik mesleğini temelden değiştirecek bir sistemden de bahseden Yıldırım "Öğretmenliği bir kariyer mesleği olarak görüyoruz ve bu dönüşümü yapacağız. Meslek içi eğitimler ve bir ödül sistemiyle öğretmenlik mesleğini daha üst noktalara, hak ettiği en güzel yere taşıyacağız" ifadelerini kullandı

 

YENİ DÜZENLEMEDE 20 BİN ÖĞRETMEN ATANACAK

Öğretmen adaylarına da müjde veren Yıldırım "Önümüzdeki ay içerisinde 20 bin öğretmenin atamasını yapmış olacağız. Bundan sonra da ihtiyaç olduğunda yine öğretmen atamalarını yapmaya devam edeceğiz" dedi.

 

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99