KOCAELİ DAHİL 7 İLDE FETO OPERASYONU

İstanbul'da, FETÖ'den ihraç edilen 23 hakim ve savcı için gözaltı kararı çıkarıldı. Anadolu Sulh Ceza Hakimi Mehmet Özakar ve Bilecik Sulh Ceza Hakimi Kamil Boyraz sorgu sırasında gözaltına alındı.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun 107 hakim ve savcıyı ihraç kararının ardından,  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ soruşturması kapsamında 23 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

 

KOCAELİ DAHİL  7 İLDE OPERASYON

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Önder Yaman'ın koordinesinde, FETÖ/PDY'ye mensup olduğu iddia edilen hakim ve savcılara yönelik soruşturma kapsamında, meslekten ihraç edilen 6 savcı, 16 hakim ve 1 idari hakim için gözaltı kararı çıkarıldı.

 

 

KOCAELİ VE SAKARYA'DA VAR

TCK'nın, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçunu düzenleyen 314/2. maddesi uyarınca haklarında soruşturma yürütülen şüphelilerin yakalanması için  İstanbul,  Edirne,  Kırklareli,  Bursa,  Kocaeli,  Bilecik ve  Sakarya'da çalışma başlatıldı.

 

ANADOLU SULH HAKİMİ SORGU SIRASINDA GÖZALTINA ALINDI

Söz konusu çalışmalar kapsamında Anadolu Sulh Ceza Hakimi Mehmet Özakar ve  Bilecik Sulh Ceza Hakimi Kamil Boyraz, sorgu yaparken gözaltına alındı.

Adreslerinde arama ve el koyma kararı verilen diğer şüphelilerin yakalanması için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Haklarında gözaltı kararı verilen hakim ve savcıların, HSYK tarafından FETÖ soruşturması kapsamında ihraç edilen 107 hakim ve savcı arasında bulunduğu öğrenildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99