Derince’de Komisyonlar belirlendi.

Derince Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan toplantısında görüşülen 11 madde karara bağlanırken, encümen ve komisyon üyelerinin seçimi de gerçekleşti

“Projelerimiz ilçemize değer katacak”

Derince’de encümen ve komisyon seçimlerinin de yapıldığı Belediye Meclisi’nin Nisan ayı olağan toplantısını Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut yönetirken, katiplikleri Ayşe Mamat ve Nevzat Daşdemir yaptı. 11 maddenin görüşüldüğü meclis toplantısında gündeme alınan maddeler kabul edildi. 2016 yılı faaliyet raporunun okunarak kabul edildiği toplantıda söz alan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, görüntüler eşliğinde projelerini meclis üyeleriyle paylaştı. Derince’yi cazibe merkezi haline getirmeye kararlı olduklarını belirten Başkan Bulut, “Yapımı tamamlanmak üzere olan Yelken Kafe projemiz Derince’mizin değerine değer katacak. Yine Yüzme Havuzu’muz yaz dönemi itibariyle halkımızın hizmetine sunulacak. Yatırımlarımızla büyüyen Çenesuyu fabrikamız, Kocaeli’nin en büyük konferans salonuna sahip olacak olan Anadolu Kültür ve Sanat Merkezi’miz ve Yenikent Kapalı Pazar projelerimizin hepsi ilçemize değer katacak. Yaptığımız tüm projelerimizde önceliğimizi halkımızın mutluluğu olarak belirliyoruz” dedi.

 

Encümen ve komisyonlar belirlendi
Başkan Bulut’un konuşmasının sonrasında encümen ve komisyon üyelerinin seçimi gerçekleşti. Yapılan oylama neticesinde Nisan 2017-Nisan 2018 dönemi için Encümen üyesi olarak Mustafa Yıldız, Nurhan Baytak ve İbrahim Eren seçildi. Komisyon üyelerinin de belirlendiği mecliste İmar Komisyonu üyeliklerine Ayşe Mamat, Ahmet Güntepe, Nevzat Daşdemir, Yılmaz Filiz, Hakan Karakaş seçilirken, Plan ve Bütçe Komisyonu’na İbrahim Yıldız, Hamza Macit, Muhsin Tüfekçi, Serpil Ceylan ve Yasin Özecik seçildi. Toplantıda ayrıca Çeşitli İşler Komisyonu’na Adnan Balcı, Mehmet Ali Karaaslan, Fahrettin Karakoyun, Şevket Öktem, Ali İhsan Altın, Çevre ve Sağlık Komisyonu’na Nurhan Baytak, Talip Yeşilyurt, Fatma Akarsu, Bekir Dursun, Abdurrahman Kaya, Eğitim, Kültür ve Gençlik Spor Komisyonu’na Nurettin Işık, Mehmet Ali Karaaslan, Abdullah Yalçınkaya, Mustafa Çalık, Salim Sayar, Marmara Belediyeler Birliği üyeliklerine ise Fatma Akarsu ve Ayşe Mamat asil üye, Adnan Balcı ve Abdullah Yalçınkaya ise yedek üye olarak seçildi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99