MONTESSORİ ANAOKULUNDA ORMAN HAFTASI UNUTULMADI

Montessori Anaokulu öğrencileri Orman Haftasını fidan dikerek kutladı. Fidan dikmeden önce orman haftası ile ilgili şiir ve şarkılar söyleyen öğrenciler öğretmenleri ve öğretmenleriyle beraber fidan dikmenin heyecanını yaşadı.

21-26 Mart Orman Haftası Nedeni İle Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumlarının Kurucusu Sayın Ali Korkmaz , Genel Müdür Ahmet Eryılmaz , Genel Koordinatör Beyhan Gürsoy ,Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu Müdürü Evrim Sarıkaya ve Montessori Öğretmenleri ve Öğrencileri Erguvan Park Ormanı'nda Hep Birlikte Bir Araya Geldiler.Öğrencilerimiz Öğretmenleriyle Birlikte Ağaçlarını Dikerek Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu Ormanını Oluşturdular. 

 

Anaokulu Müdürü Sarıkaya yaptığı açıklamada ormanların bir ülkenin en önemli zenginlik kaynağı olduğunu belirtti. “Ağacı, yeşili korumak hepimizin görevidir. Biz de küçük yaşta çocuklarımıza yeşili korumayı, ağaçları, ormanları sevmesini öğretmekteyiz.

 

Montessori Anaokulu Orman Haftası kapsamında düzenlenen etkinlik hakkında açıklama yapan okul öğretmenler A.MERVE KARAMAN,BETÜL ÜZÜLMEZ ,BEYZA GENÇ,GİZEM TAŞÇI,KÜBRA SARICA,MELTEM AK,RABİA YILDIZ ise şu ifadelerde bulundu:

 

“Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır.Kullandığımız kalem, okuduğumuz kitap, yazdığımız defter, oturduğumuz sandalye, yemek yediğimiz masa ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce ihtiyacımızı ormanlardan karşılarız. Bizim için orman; hava gibi, su gibi, ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklardır.Binlerce bitki, hayvan türünün yaşadığı ormanların faydalarını saymakla bitiremeyiz.

 

Her orman birer oksijen ve yağmur fabrikası gibidir.Ormanları korumak hepimizin görevidir. Ağaç dikilecek yeni ormanlar oluşmasını sağlamalıyız. Ormanların en büyük düşmanları insaşinlardır. Tarla açmak için ormanı yok eden de, attığı sigara izmaritini ya da yaktığı ateşle koca bir ormanı yakıp kül eden de insandır.Ormanların çoğaltılmasında bizlerin de katkısı olabilir.Orman işletmeleri ya da belediyelerle müracaat ederek ağaçlandırma çalışmalarına katılabiliriz.”

 

DOĞAYA,YEŞİLE KIYMET VERMEK İÇİN AĞAÇ DİKMEKTEN İŞE BAŞLIYORUZ.

BİLGİ KÖPRÜSÜ EĞİTİM KURUMLARI KURUCUSU ALİ KORKMAZ; “ Bu haftalarda insanlarımıza, gençlerimize, öğrencilerimize ormanın, yeşilin, genel anlamda doğanın ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Doğaya yeşile kıymet vermek için ağaç dikmekten işe başlıyoruz ve bu bilinci geliştirmeye çalışıyoruz.

 

Bunun için burada toplandık, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum diyerek çocukları da etkinliklere dahil ederek küçük yaşlardan itibaren orman sevgisi aşılamak istediklerini kaydetti.Ayrıca erguvan ağaçlarının temini ve alanda desteklerinden dolayı belediye çalışlarının desteğinden dolayı sonsuz teşekkür ederiz dedi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99