ESKİ MOBESKO BAŞKANI HAKKINDA KARAR VERİLDİ

MOBESKO eski Başkanı Ramazan Baştürk bugün mahkemeye çıkarıldı. Mahkemede tüm suçlamaları reddeden Baştürk’ün tutukluluk halinin devamına karar verildi

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuklanan KOTO eski Başkanı Murat Özdağ ve MOBESKO eski Başkanı Ramazan Baştürk bugün Kocaeli 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı. Ramazan Baştürk duruşmada FETÖ'ye üye olmak ve finansman sağlamak suçlarından ifade verdi.

 

İLK KEZ SAVUNMA YAPTI

Davaya tutuklu sanık Ramazan Baştürk ve avukatının yanı sıra çok sayıda yakını katıldı. İlk kez savunma yapan Baştürk, tüm görüşmelerin iş nedeniyle olduğunu belirterek suçlamaları kabul etmedi. Baştürk şunları söyledi: "Abdülkadir Karaman, 40 yıldır somyaların iskeletini yapan firmanın sahibidir. Bu nedenle kendisiyle sürekli iş sebebiyle görüşmekteyim. Bank Asya'ya da talimatla para yatırmam söz konusu değildir. Bank Asya'da şahsım adına hesap vardır ancak bu sadece müşterilerden para tahsil etmek için kullanılmıştır. 5 yıl içerisinde sadece bir kez Bank Asya'ya gittim. Oraya sürekli olarak yatan para da bizim mülkümüzden gelen kira parasıdır. Metin Gündüz ile sadece 10 saniyelik bir konuşmam mevcuttur. Eğer ben FETÖ'ye üye olsam sadece iki kişi ile irtibatım olmazdı.

 

KARŞISINDA DURAN BİRİYİM

Ailem uzun yıllar ticaretle uğraşmaktadır ve tanınan bir ailedir. Benim bu örgütle irtibatım yoktur. Gizli tanık, benim ve birkaç kişinin Murat Özdağ'ın seçilmesini sağladığımızı söylemiş ancak ben seçimlerde kendisinin karşısında yer aldım. Özdağ ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunan ve karşısında duran birisiyim. Bu tanık yalan söylüyor. Ayrıca dosyaya giren isimlerin bir çoğunu da tanımıyorum. Bu nedenle de üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. 2012 yılında KASİAD'dan ayrıldım. Çünkü dernek yönetimi Kocaeli Ticaret Odası seçimlerinde taraf olarak Özdağ'ı desteklemek istedi ancak buna karşı çıktım. Bu nedenle de derneğin üyeliğinden istifa ettim. Ben üç kez yurt dışı ziyaretine gittim. İlk gittiğimde dernek üyesi bile değildim. Diğeri de Fas gezisiydi. O da Kocaeli Valiliği tarafından organize edildi. Hatta birçok protokol üyesi de bu geziye katıldı. Bir de Bosna'ya gittim. O da tamamen iş adamlarıyla olan bir geziydi. 2011 yılında Mehmet Tabak, Ali Demir ve Metin Gündüz ile Bağdat'a gittik.

 

ZAMAN’A ABONE OLMADIM

Kerkük'te polis bizim yolumuzu kesti. Erbil'de bir Türk okulunda iki saat kaldık. Bizi Metin Gündüz götürdü. Birileri araya girdi ve Bağdat'a gittik. O Türk okulunun FETÖ ile bağlantılı olduğunu tahmin ediyordum. Ben görev yaptığım her yerde ya birinci ya da ikinci adam oldum. Zaman Gazetesi’ni ben evde okuyordum. Bizim posta kutusunda birden fazla gazete oluyordu. Metin Gündüz beş tane gazeteye aboneymiş. Ben onun abone olduğu gazeteyi okuyormuşum. Ben Zaman Gazetesi’ne abone olmadım.'' Ramazan Baştürk’ün konuşmalarından sonra mahkemeye bir süre ara verildi. Mahkeme daha sonra Ramazan Baştürk'ün tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99