AK PARTİ KOCAELİ GENÇLERİ ULUSAL BASINDA

AKP İl ve İlçe Gençlik Kolları üyeleri geçtiğimiz gün Perşembe Pazarı alanında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşen miting öncesinde Antikkapı Restoran’da bir araya geldi.

Çok sayıda gençlik kolları üyesinin katılım gösterdiği programa AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman’da katıldı. Programın ana amacı günler öncesinden mitingde gençlik kollarının nerede konumlanacağı, atılacak sloganlar ve kortej güzergahı hakkında bilgi alışverişinde bulunmak olarak belirlenirken önceki gün Hollanda’nın Dış İşleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na içiş izni vermemesi de AKP Gençlik Kolları’nın gündeminde idi.

 

PORTAKALI SIKIP İÇTİLER

Gerçekleşen program öncesinde Antikkapı Restoran önünde Hollanda’nın bu tutumuna yönelik bir basın açıklaması yapan AKP Gençlik Kolları Hollanda’ya sert tepki gösterdi. Gençler, Hollanda’ya ‘Portakal’ denildiği ve Hollandalıların Portakal olarak nitelendirilmesinden dolayı Portakalları sıkarak suyunu içti. Bu eylemden sonra Ak parti gençlik kolları ulusal basının gündemine oturdu.

 

PORTAKAL KABUĞU KADAR DEĞERİ YOK”

AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, “Toprakları kadar insanlık seviyeleri de deniz seviyesinin altına inmiş alçak, tahammülsüz, hiç uzatmadan söyleyelim faşist bir ülke olan Hollanda, Sayın Bakanımızın seçmenlerimizle buluşmasını engellemiştir. Bu gayri ahlaki tutumlarını protesto eden Türklere de ahlaksızca müdahale etmişlerdir. Avuç içi kadar ve gözümüzde portakal kabuğu kadar kıymeti olmayan Hollanda sonrasında çok pişman olacağı bir adımı atmaktan çekinmemiştir. Pişman olacaklar. Köklerinde faşizan duygu ve tavırlardan bir türlü arınamamaktadırlar” ifadelerini kullandı.

 

“EY HOLLANDA”

İçlerinde yaşayan Türk halkının varlığından en başından beri rahatsız olan Hollanda kendi içinde yaşayan vatandaşlarımızı sömürmüş ve bir siyasi hak elde etmesine, birlik içerisinde yaşamasına asla hoş gözle bakmamıştır diyen Kahraman, “O günler artık geride kaldı. Ey Hollanda! Hollanda'da ve diğer Avrupa devletlerinde yaşayan Türkler AKP iktidarıyla birlikte artık sahipsiz olmadıklarını anlamıştır. Bakanımızı engellemeniz, vatandaşlarımızın birlik duygusunu engellemek bir kenara, bütün yurttaşlarımızın kenetlenmesini sağlamıştır ve sağlamaya devam edecektir. Herşey bundan yaklaşık bin yıl önce Malazgirt Ovası'nda iki ordunun karşı karşıya gelmesiyle başladı” dedi.

“AYAĞA KALKTIĞIMIZDA DÜNYA AYAĞA KALKAR”

Kahraman konulmasının devamında, “Türklere bakışında bin yıldır en ufak bir değişme olmayan Avrupa, yeniden büyüyen ve güçlenen, coğrafyasında söz sahibi olan ve Avrupa'da yaşayan vatandaşlarıyla yeniden ilişki kuran Türkiye'ye karşı bu hadsiz adımları atmaktadır. İstiyorlar ki gözümüz açılmasın. İstiyorlar ki hasta adam olmaya devam edelim. İstiyorlar ki sesimiz çıkmasın. İstiyorlar ki unutturmaya çalıştıkları tarih bilinci yeniden dirilmesin. Avrupa bizim kim olduğumuzu bize unutturmuş ama kendisi belli ki unutmamış. Biliyoruz ki ayağa kalktığımızda dünya ayağa kalkacak” diye konuştu.

 

“OSMANLI TOKADI VURULACAK”

Kahraman, “Biliyor ki biz ayağa kalktığımızda mazlumun sığınacak bir yuvası olacak. Biliyor ki elini kolunu sallaya sallaya kabadayılık yapamayacak. Eyyy Hollanda! Sen bizim Bakanımızın vatandaşlarımızla buluşmasını engelleyerek eline ne geçeceğini sanıyorsun! Bu yaptıkları hareket hastalıklı ruh hallerinin ifşasından başka birşey değildir. Ve gereken cevap kendilerine buradan verilecektir. Sandıkta da yüzlerine Osmanlı tokadı vurulacaktır” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99