CHP’NİN SEÇİLME YAŞINA TEPKİSİ GENÇLERE HAKARETTİR

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, sokak sokak dolaşarak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle ilgili vatandaşlara bilgi veriyor.

Başkan Doğan, yeni anayasada yer alan 18 yaşındaki gençlere seçilme hakkı verilmesiyle ilgili maddeyi eleştiren CHP’nin tavrının gençlere yapılan en büyük hakaret olduğunu söyleyerek” bu maddeye hayır diyenler “gencimize seçmeyi beceriyorsun, ama seçilmeyi beceremiyorsun” demiş oluyor. Bu bizim gençlerimize yapılan çok büyük bir hakarettir” dedi.

 

CHP HER ŞEYE KARŞI

 

16 Nisanda yapılacak olan referandum öncesi şehirde her noktaya, her vatandaşa ulaşmaya çalışan İzmit Belediye Başkanı Doğan, yeni sistemle ilgili  vatandaşların sorularını da cevaplandırıyor. Doğan “  CHP bugüne kadar olduğu gibi, bugün de ülkemiz için iyi olan şeye hayır diyor.  Yeni anayasa maddelerinde yer alan 18 yaşını dolduran gençlerimizin seçilme hakkına da karşı çıkıyorlar.  Aslında CHP gençlerimize şöyle sesleniyor. “ Siz 18 yaşını doldurdunuz,  artık suç ve cezadan sorumlusunuz, askere de gidebilir, silahta kullanabilirsiniz, seçebilirsiniz ama seçilemezsiniz”.  Bunun bir mantığı var mı, bunu anlayan var mı diye sormak istiyorum. 

 

FIRTINA GİBİ GENÇLERİMİZ VAR

 

Gençlerimize seçilme hakkı verildiğinde hepsi hemen meclise mi girecek. Bu hiçte kolay bir iş değil, uzun süreçler gerektiren bir durum.  Şuanda ülkemizde 18-25 yaş arasında 8 milyon gencimiz var.  Peki bu kadar gencimizin en az bir iki temsilcisi olsa kötü mü olur. Bu temsilciler çıksa, gençlerimize haklarını ve sahip oldukları gücü anlatsa onları doğru yönlendirse kötü mü olur.   Bizim fırtına gibi gençlerimiz var. İnşallah bu maddenin kabulüyle meclisimize girecekler ve geleceğin liderleri olacaklar.

 

FATİH SULTAN MEHMET 21 YAŞINDA İSTANBUL’U FETHETTİ

 

 Bu yasayla birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın amacı, gençlerimizin 18 yaşından itibaren siyasete ilgi duymaları.  Bu sayede gençlerimizi devlet, hükümet meselelerine duyarlı hale gelmeleridir. 18-25 yaşın gündeme gelmesi bile gençlerimize bir heyecan kattı, gençlerimize “ vay be biz  neymişiz” dedirtti. Fatih Sultan Mehmet 21 yaşında İstanbul’u fethedebildiyse, günümüz gençleri de meclisimizde yer alabilir” şeklinde konuştu.

 

BÜYÜKLER HATA YAPMIYOR MU

 

Konuşmasında hata yapmanın sadece gençlere mahsus bir olay olmadığını,  büyüklerin de  hata yaptıklarını vurgulayan Doğan “  CHP’nin bu yasayı kabul etmeme gerekçelerinden biri de gençlerimizin o yaşta çok hata yapacaklarıdır.  Peki gençler hata yapıyor da, büyükler hiç hata yapmıyor mu ?

Büyüklerde ne işler, ne paralar batırıyor. Gençlerimiz batırmış çok mu? Batırırsa da batırsın, birkaç kez batırır ama  bir bakasınız  o gençten dünya çapında bir iş adamı çıkar. 

 

KEŞKE 18 YAŞINDAKİ GENÇLER OLSAYDI

 

Diyorlar ki, meclise çoluk çocuk dolacak. Ben milletvekilliği dönemimizden biliyorumki, bazı kişilerin yerine keşke 18 yaşındaki gençlerimiz olsaydı. Hiç olmazsa bu gençlerimizi bazı noktaya getirebilirsiniz.  TBMM nedir, milletin temsil edildiği yerdir. Benim anlayışıma göre, engelliyi vatandaşlarımızı  temsil edenin engelli,   kadını temsil edenin kadın,  genç kardeşlerimizi de  temsil eden genç kardeşlerimiz olmalı.   Keşke en 10 tane gencimiz meclise seçilse, 10 yıl sonra bu gençlerimiz çok güçlü siyasetçiler olarak bizi temsil etse. Özgüven geliştirilmesi ve değerlerin parlatılması amacıyla gençlerimizin meclise girmesi gerekiyor” dedi.

 

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99