FİKRİ IŞIK'TAN MEVKİDAŞINA AYAR

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, "Son günlerde, son derece mesnetsiz ve sorumsuz açıklamalar yapan Yunanistan Savunma Bakanının açıklamalarını üzüntüyle izliyoruz." dedi.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık,  Yunanistan Savunma Bakanı Kammenos'un  Kardak Kayalıkları'ına çelenk bıraktıktan sonra Kendi evimde dolaştım, Kimseye sormam gerekmez." açıklamasını sert sözlerle eleştirdi. Bakan Işık, "Son günlerde, son derece mesnetsiz ve sorumsuz açıklamalar yapan  Yunanistan Savunma Bakanının açıklamalarını doğrusu üzüntüyle izliyoruz. Yaptığı açıklamalar, söylemler ve eylemler, sorumsuzca ve provokatiftir. Bundan dolayı kendisini kınıyorum. " dedi..

 

"KENDİSİNİ KINIYORUM"

Işık,  AK Parti  Kocaeli İl İstişare Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada,  Türkiye'nin dostluğunu görmek isteyenlerin savunma sanayi alanında yapılan yatırımları görünce sevindiğini söyledi.

 

Türkiye'nin dostluğunun değerli bir dostluk olduğunu herkesin bilmesi gerektiğini ifade eden Işık, "Türkiye'nin düşmanlığının da özellikle nereden gelirse gelsin çok ciddi bir sorun olduğunu da herkesin bilmesi lazım. Son günlerde, son derece mesnetsiz ve sorumsuz açıklamalar yapan  Yunanistan Savunma Bakanının açıklamalarını doğrusu üzüntüyle izliyoruz. Yaptığı açıklamalar, söylemler ve eylemler, sorumsuzca ve provokatiftir. Bundan dolayı kendisini kınıyorum." şeklinde konuştu.

 

"TÜRKİYE VE YUNANİSTAN SORUNLARINI KONUŞARAK ÇÖZMEK DURUMUNDA"

Işık,  Türkiye ve  Yunanistan'ın komşu olduğunu anımsatarak, şöyle konuştu:

"Elbette bugüne kadar aramızda çözülmeyen sorunlarımız var. Ama bu sorunların çözümü meydan okumak değil, sorunlara yönelik iştikşafi görüşmeleri sürdürmektir. Bu  Yunanistan'ın lehine değildir.  Türkiye ve  Yunanistan bu bölgede sorunlarını oturarak konuşarak çözmek durumundadır.

 

 Türkiye Cumhuriyeti olarak bizim tavrımız budur. Bundan dolayı hiç kimsenin sorumsuzca ve provakatif açıklamalar yapmasını asla kabul etmeyiz. Biz  Türkiye olarak, sorunlarımızı oturarak, konuşarak çözmenin her zaman gayreti içerisinde olduk. Bu hiçbir zaman emrivakiye boyun eğeceğimiz anlamına da gelmez.  Yunanistan'a çağrımız, bu konuda Savunma Bakanının sorumsuzca açıklamalarına bir son vermesi, sorunlarımızı, meselelerimizi bir arada birlikte konuşarak, çözüm yolu için gayretlerimizi sürdürmemizdir. Bu çağrıyı bir kez daha buradan,  Kocaeli'den yineliyorum." kaynak Haber7.com

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99