İZMİT BELEDİYESİNDEN GÜNGÖR ARSLAN AÇIKLAMASI

15 Temmuz darbe girişimi sonrası paralel terör örgütü FETÖ ile bağlantısı olduğu ve örgüte destek verdiği gerekçesiyle gazetesi kapatılan Güngör Arslan, yalan haberlerden dolayı cezaya çarptırıldı.

Güngör Arslan’ın sahibi olduğu ve OHAL kapsamında kapatılan Bizim Kocaeli Gazetesi’nde 29.02.206 tarihinde yayınlanan “meclis üyesine imar kıyağı”  ve  04.02.2016 tarihinde yayınlanan “şehitlerin kemiklerini sızlattı”  başlıklı haberlerin yalan olduğu gerekçesiyle İzmit Belediyesi tarafından 2. Sulh Ceza Hakimliği’ne şikayette bulunulmuştu. Mahkeme de, İzmit Belediyesi’nin şikayetini haklı bularak Bizim Kocaeli Gazetesi’nde yayınlanan söz konusu haberlerle ilgili tekzip yayınlanması yönünde karar vermişti.

 

MAHKEME KARARINA BİLE UYMADI

 

Mahkemenin bu kararına rağmen Güngör Arslan’ın sahibi olduğu gazete, tekzipleri usulüne uygun olarak yayınlamadı. Bunun üzerine belediye avukatlarınca, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı’na tekrar suç duyurusunda bulunuldu. Savcılıkta Basın Kanununa muhalefetten dolayı Güngör Arslan ve Selvi Arı hakkında dava açılmasına karar verdi. Kocaeli 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davalar sonucunda her iki sanık için 8.333 ‘er TL adli para cezası verdi. Mahkeme kararında önceki kasıtlı işledikleri ve ceza aldıkları suçlardan dolayı davanın ertelenmemesi kararını verdi.  

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99