DİKKAT ! BU GÜNDEN İTİBAREN DONACAĞIZ

Bugünden İtibaren Donacağız! İstanbul'un Batı Kesimlerinde ve Kocaeli'nin yüksek kesimlerinde Kar Yağışı Başladı Kocaeli'nin genelinde dün geceden itibaren etkili olması beklenen kar yağışı kentin batı kesiminde başladı. Hava sıcaklıklarının 7 derece düşmesi bekleniyor. Meteorolojiden alınan bilgiye göre, şehir genelinde dün geceden itibaren etkili olması beklenen kar yağışıyla hava sıcaklığının yaklaşık 7 derece düşerek eksi değerleri bulması bekleniyor. Kocaeli genelinde bugün, yarın ve cumartesi günleri de aralıklarla sürmesi beklenen yağışla, kar kalınlığı şehrin kuzey ve yüksek kesimlerinde 15, sahil kesimlerinde ise 5-10 santimetre arasında bir seviyeye ulaşacak.

BATI KESİMLERİNDE YAĞIŞ BAŞLADI

Öte yandan İstanbul'un batı kesimlerinde kar yağışı başladı. Arnavutköy ilçesi Hadımköy bölgesinde saat 06.00 sıralarında kar yağışının başladığı bazı kesimlerinde yolların da beyaza büründüğü görüldü.

 

7 BİN PERSONEL 347 ARAÇ İLE AKOM HAZIR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü (AKOM)  tüm birimleri ile görev yapacak.

 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğü, uçuş trafiğinin etkilenmemesi amacıyla pistlerde ve apronlarda 24 saat süreyle 46 araç ve 270 personelle alarma geçti. DHMİ daha önceki kar yağışında sıkıntı olan körük çevresi ve uçak altlarını temizlemek için de 6 küçük araç aldı.

 

Ayrıca karla mücadelede ve uçakların buzlanmasına karşı kullanılmak üzere 500 ton De-icing sıvı ve Anti-icing stoklandı. Sıvılar, kullanılmak üzere apronlarda hazır bekletiliyor.

 

Bunun yanısıra Türkiye'de en çok kar yağışının yaşandığı yer olarak Kartepe belirlendi, kar kalınlığının yer yer 2,5 metreye ulaştığı söyleniyor.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99