DOĞAN, İZMİT’İ TURİZM ŞEHRİ YAPACAĞIZ

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Yeşildal’ı ziyaret ederek projeleri görüştü.

Ziyarette konuşan Başkan Doğan, İzmit’in artık sadece sanayi şehri olarak anılmayacağını belirterek” hem Kocaeli de, hem de İzmit’te sosyal belediyeciliğin en güzel örnekleri veriliyor. Gencimizden, yaşlımıza, kadınımıza, engellimize, hastamıza, cenazemize sahip çıkıyor, onlar için ne gerekiyorsa yapıyoruz.  Biz,  sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ının yıllar önce açtığı kapıdan, çizgiden aynı şekilde devam ediyoruz.

 

SIK SIK BİR ARAYA GELİYORUZ

 

Vatandaşımıza en iyi, en güzel hizmet anlayışımızla yürüttüğümüz ortak çalışmalar için sık sık Büyükşehir Belediyemizle bir araya geliyoruz. İzmit bir sanayi şehri ama, artık bir sanayi şehri kimliği kadar bir turizm, bir kültür, bir sanat şehri kimliği de öne çıksın istiyoruz.   Gerek Büyükşehir Belediyemiz, gerekse biz, yıllardır bu konuyla ilgili altyapı çalışmaları yürütüyoruz.

 

ATA YADİGARLARINA SAHİP ÇIKTIK

 

Göreve geldikten sonra yok olmaya yüz tutan ata yadigarı eserlerimize sahip çıkmaya başladık. Bu eserlerin gelecek nesillere aktarılması için hızlı bir şekilde projeler hazırlayıp gerekli yasal izinleri de alıp restorasyon çalışmalarına başladık. Şimdiye kadar onlarca, cami, hamam, konak ve çeşmenin restorasyonunu tamamladık ve halen restorasyon çalışması devam eden eserlerimiz var.  Ata yadigarlarına sahip çıkma, İzmit’i turizm şehri yapma sözümüzü yerine getiriyoruz. Tarih Koridoru Projemiz, İzmit’in tarih, turizm kenti olmasında çok önemli bir yer tutuyor. Bu alanda sayısız projeyi hayata geçirdik. 

 

SANATLA DOLU BİR ŞEHİR

 

Özellikle son dönemde bu çalışmalarımızı daha da yoğunlaştırdık. Bu şehirde kültür turizmi, kongre merkezleriyle kongre turizmine cevap verebilen bir şehir haline getirmeye çalışıyoruz.  İstanbul’un hemen yanında olan bir şehir olmanın avantajlarından faydalanmak istiyoruz.  Sanatın da şehrimizde daha dolu dolu yaşanmasına çalışıyoruz.  İzmit Belediyesi olarak, İzmit’te sanat var sloganıyla yapmış olduğumuz güzel çalışmalarımız var. Ama bana göre bu yeterli değil, Büyükşehir Belediyemizin katkıları ve ortak çalışmalarımızla daha da arttırabiliriz. Her şey İzmit’imiz, her şey insanlarımız için” şeklinde konuştu. Genel Sekreter yardımcısı Ali Yeşildal da Başkan Doğan’ın düşüncelerine katıldığını söyledi.

Yorum Yaz

Adınız:
Yorumunuz:
Yorumlar, okuyucuların kendilerine ait görüşleridir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

FLAŞ KOCAELİ GAZETESİ

Tel: 0555 819 86 99